Sběr podpisů pod výzvu ke svolání mimořádného zastupitelstva pokračuje – přidejte se i vy

Přímo na Vítězném náměstí či v jeho blízkosti se připravuje řada stavebních projektů. Každý z investorů myslí především na svůj projekt, celkový urbanistický plán chybí. Za hrubou chybu považujeme, že ačkoli se bude stavět na pozemcích městské části a veřejných vysokých škol, veřejnost nemá o plánech developerů dost informací a radnice se veřejné diskusi vyhýbá. Občané by přitom měli mít právo spolurozhodovat, co v centru Prahy 6 vznikne a jak to bude sloužit veřejnosti.

Proto jsme iniciovali výzvu ke svolání mimořádného Zastupitelstva Městské části Praha 6, které by:

  1. Projednalo a zveřejnilo na internetových stránkách a v novinách městské části podrobné informace o současných i dříve zvažovaných projektech připravovaných na Vítězném náměstí a v jeho okolí a všechny dostupné podklady a stanoviska městské části k těmto projektům.
  2. Iniciovalo veřejné projednání záměrů s potenciálními investory, odborníky a občany Prahy 6.
  3. Připravilo a projednalo koncepci rozvoje Vítězného náměstí a jeho okolí s důrazem na veřejně prospěšné funkce nové zástavby.
  4. Schválilo podnět městské části k pořízení regulačního plánu pro území Vítězného náměstí a jeho bezprostřední okolí a předložilo jej Zastupitelstvu hlavního města Prahy.
POKUD VÝZVU PODEPÍŠE 600 OBČANŮ PRAHY 6, ZASTUPITELSTVO MUSÍ VÝŠE UVEDENÉ BODY PODLE ZÁKONA O HLAVNÍM MĚSTĚ PROJEDNAT.
CHCEME, ABY VÝZVU PODPOŘILO ALESPOŇ  JEDNO PROCENTO REZIDENTŮ, TJ. 1000 OBČANŮ PRAHY 6.
Sběr podpisů proto pokračuje až do konce ledna 2013. Potřebujeme získat ještě 500 podpisů.
DĚKUJEME za váš zájem o budoucnost Vítězného náměstí!

Další články z rubriky

Penta získala pozemek na Vítězném náměstí o 80 milionů levněji. Na oplátku teď platí předvolební mejdan Prahy 6

Zelení z Prahy 6 upozorňují na podezřelé okolnosti spojené se Společenským večerem Prahy 6, který se koná 7. září. Uzavřenou akci pro místní politiky, úředníky a podnikatele sponzoruje částkou 500 tisíc korun firma ze skupiny Penta, která od koalice TOP 09, STAN, ANO a KDU-ČSL získala před několika měsíci pozemek za nízkou cenu.

Zajímá mě více »
Bubeneč

Budoucnost, která dává smysl

Inspirativních moderních měst, která aktivně vytváří podmínky pro svůj rozvoj, nalezneme v Evropě dostatek. Vídeň iniciovala přeměnu jedné z nejdůležitějších ulic na příjemný městský prostor, kde lze bezpečně trávit čas. Obdobně nechala londýnská radnice roku 2003 přetvořit a zklidnit rušné Trafalgarské náměstí.

Zajímá mě více »