Jsou podle vás Trhy na Kulaťáku stále ještě farmářské?

Kulaťák se změní, trhy nejspíš ne

Za deset let své existence se trhy na Vítězném náměstí staly pevnou stálicí sobotního programu mnoha obyvatel Prahy 6. To, že se od původního konceptu prodeje farmářských potravin čím dál více posouvají směrem k streetfoodu, mnoha návštěvníkům vyhovuje a naopak některé možná odrazuje. Jisté každopádně je, že se žádná radikální změna ohledně způsobu konání trhů nechystá – radniční koalice totiž ve velkém předstihu a bez výběrového řízení prodloužila smlouvu s jejich provozovatelem o dalších 4 roky, a to bez ohledu na to, že po započtení všech okolností je pronájem pro městskou část méně výhodný než dříve. Co však není zcela jisté, je otázka, kde přesně se budou trhy v budoucnu konat. Travnaté plochy mezi náměstím a Šolínovou ulicí jsou totiž určeny k zástavbě a vlastník pozemků, VŠCHT, připravuje jejich prodej developerské skupině Penta. Zeleným se podařilo vyvolat urbanistickou soutěž na novou podobu Kulaťáku, podle níž by se měly trhy přesouvat do středu náměstí. Otazníky nad tím, jestli je developerská výstavba v centrální části Prahy 6 žádoucí, anebo jestli by na pozemcích neměla spíš vzniknout veřejná stavba, tím ale nemizí.

Petr Palacký (Píša), zastupitel za Stranu zelených

Vaše 6, červenec 2020

Další články z rubriky

Vokovice

V okolí Džbánu se v současnosti stavět nebude. Zbývá vyřešit budoucnost a minulost.

V součtu téměř deset hodin se věnovali ve čtvrtek 24. 2. 2022 osudu okolí vodní nádrže Džbán, kde firma Molepo hodlá stavět bytové domy. I díky tlaku petice Nechte Šárku dýchat iniciované Zelenými byl zamítnut návrh na pořízení změny územního plánu v lokalitě mezi vodní nádrží a Evropskou třídou. Nadále ovšem zbývá vyřešit budoucnost celého areálu a prověřit rovněž jeho problematickou minulost.

Zajímá mě více »

Kauza Džbán – koupili si koupaliště, ale chodili se jim tam koupat lidi

Vlastník areálu Džbánu, společnost Molepo, ve středu 12. ledna oznámila, že areál koupaliště pro rok 2022 zavírá. Důvodem má být havarijní stav budov v jeho areálu a nerentabilita nutných investic. “Naším cílem je nejen komplexní revitalizace a rekonstrukce okolí nádrže Džbán, ale také bytová výstavba na pozemcích na Evropské třídě a podél budovy Cube,” uvedla společnost s tím, že městská část Praha 6 dlouhodobě blokuje změnu územního plánu, která by společnosti umožnila zástavbu pozemků.

Zajímá mě více »