Seznamte se s lidmi, kteří dělají zelenou politiku

Zastupitelé

Zastupitelstvo městské části Praha 6 tvoří 45 členů, volených na čtyřleté funkční období. Na podzim 2018 jsme získali 7,15 % hlasů a skončili jsme šestí se ziskem tří zastupitelských mandátů.

Zasedání zastupitelstva se konají zpravidla jednou za měsíc až dva měsíce, jsou veřejná a vysílaná on-line. Ze zasedání jsou zároveň zveřejňnovány zápisy. Občané Prahy 6 starší 18 let (případně vlastníci nemovitosti na jejím obvodu či cizinci s trvalým pobytem v Praze 6) mohou na zasedání zastupitelstva vyjadřovat svá stanoviska a zároveň mohou své dotazy, připomínky či podněty vyjadřovat v rámci interpelací, na které je následně poskytnuta písemná odpověď. Interpelace jsou na programu vždy v 15:00 hodin.

Vedení základní organizace Praha 6

Strana zelených je členěna do místních, tzv. „základních“ organizací (zkratka ZO). Základní organizace Strany zelených na Praze 6 má v současnosti pět desítek členů a vedle samotné Prahy 6 má ve své působnosti rovněž obvody Praha-Lysolaje, Praha-Nebušice, Praha-Přední Kopanina a Praha-Suchdol.

Naši členové komisí a výborů

Komise a výbory slouží jako poradní orgány rady městské části, respektive zastupitelstva. Jejich členy tvoří zastupitelé, odborníci nominovanými jednotlivými stranami, zaměstnanci radnice a další občané.

Komise se scházejí zpravidla jednou měsíčně, jejich jednání nejsou přístupna veřejnosti, jsou z nich však zveřejňovány zápisy.

Naše zastoupení v komisích a výborech 2010-2014 v minulém volebním období.

Odměny našich zastupitelů a našich zástupců v komisích a výborech jsou pravidelně zveřejňovány na webových stránkách Prahy 6.

Senátor

V senátních volbách v roce 2014 byl ze společné kandidátní listiny Strany zelených a KDU-ČSL zvolen prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc. za senátní obvod Praha 1, který obsahuje i Střešovice, část Hradčan, část Bubenče a Sedlec. O jeho aktivitách a způsobu jak s ním spolupracovat se dozvíte na jeho webu vaclav-hampl.cz

ZAPOJTE SE

Buďte informováni o aktuálním dění na Praze 6

Sledujte nejčerstvější aktuality na našem facebookovém či twitterovém profilu, odebírejte náš emailový zpravodaj o dění v Praze 6 nebo sledujte novinky na našem webu přes RSS kanál.

Staňte se členem Zelených

Zapojte se do dění na Praze 6, získávejte informace o dění ve vašem okolí z první ruky. Přijďte se podívat na naše schůze, pište na praha6@zeleni.cz.

PODPOŘTE NÁS

Podpořte darem Zelené v Praze 6

Všechny naše příjmy a výdaje můžete sledovat online. Jsme zcela transparentní a financování Zelených označila organizace Transparency International jako nejprůhlednější.

Staňte se dobrovolníkem

Dobrovolníkem může být každý, kdo chce věnovat svůj volný čas, energii, schopnosti nebo odborné znalosti pro dobrou věc. Zapojení dobrovolníků může mít různé formy, zapojit se můžete při jednorázových akcích nebo jako stálý dobrovolník. Pište na praha6@zeleni.cz, každé pomoci si velice ceníme!