Jak by mělo vypadat Vítězné náměstí podle vás?

Na Vítězném náměstí a v jeho nejbližším okolí se chystá mohutná výstavba. Stavět se mají hlavně kanceláře a nákupní centra, což znamená úbytek zeleně a nové tisíce aut denně. Radnice o výstavbě zatím mlčí, proto Vám stručný přehled nabízíme my. Jsme přesvědčeni, že o podobě Vítězného náměstí mají spolurozhodovat také občané Prahy 6. Proto nás zajímají Vaše názory a přání.

Co se na Vítězném náměstí chystá, aneb tajnosti musí skončit

Přímo na Vítězném náměstí či v jeho blízkosti se připravuje šest projektů. Každý z investorů myslí především na svůj projekt, celkový urbanistický plán chybí. Za hrubou chybu považujeme, že ačkoli se bude stavět na pozemcích městské části a veřejných vysokých škol, veřejnost nemá o plánech developerů dost informací a radnice se veřejné diskusi vyhýbá. Občané by přitom měli mít právo spolurozhodovat, co v centru Prahy 6 vznikne a jak to bude sloužit veřejnosti. Dosud známé záměry:

  • Kanceláře PPF na pozemcích Prahy 6
  • Dejvice Center – nákupní galerie místo vysokých škol
  • Evropská 11 (Blox) – kanceláře místo parku
  • Dostavba Diplomatu – nová křídla hotelu a podzemní garáže¨
  • Telehouse – administrativní kolos
  • ČVUT – sporná dostavba menzy

co se chystá

 Co dělat a kde se dozvíte více?

Aktivity Strany zelených na Praze 6 jsou financovány z darů soukromých osob a menších firem. Můžete nás podpořit i Vy. Dar lze odečíst z daňového základu, každý dárce dostane informaci o způsobu využití prostředků. Informace, jak darovat, najdete u nás na webu.

 

Kanceláře PPF na pozemcích Prahy 6
Lukrativní parcela mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunskou patří Praze 6, o podobě a využití budovy, která se má začít stavět v nejbližší době, však rozhoduje soukromá společnost PPF. Ta chce postavit kanceláře, jen přízemí má být určeno pro obchody. Původně plánovaná veřejná vybavenost má na žádost radnice zmizet úplně.

Dejvice Center – nákupní galerie místo vysokých škol
Na místě konání farmářských trhů se připravuje obrovský komerční areál. Jen malá část má sloužit vysokým školám, kterým pozemky patří. Projekt připravuje Sekyra Group a počítá s kancelářemi, obchody, restauracemi a rektoráty ČVUT a VŠCHT. Přitom ve 20. letech stát pozemky vykoupil, aby zde mohly vyrůst vysokoškolské budovy.

Evropská 11 – kanceláře místo parku
Mezi Evropskou a Kafkovou, na místě parku vedle Diplomatu, se na pozemku Prahy 6 chystá další administrativně-obchodní centrum. V osmi nadzemních podlažích má být přes 17 tisíc m2 kanceláří a ve třech podzemních podlažích 243 parkovacích stání. Hlavní přínos pro Vítězné náměstí: více betonu, skla a smogu z dopravy.

Dostavba Diplomatu – nová křídla hotelu a podzemní garáže
Rozrůst se má i hotel Diplomat. Před budovou i za ní mají vzniknout dvě nové stavby. Pod celým areálem se pak plánuje 439 stání pro osobní auta a 8 míst pro autobusy.

Telehouse – administrativní kolos
Na místě telefonních ústředen za Diplomatem a sídlem PPF (E-Gate) mají vyrůst tři nové monobloky. Jejich funkce? Pro změnu opět kanceláře (20 tisíc m2). V Telehouse mají sídlit firmy poskytující komunikační služby, doplňkem budou neveřejné podzemní garáže pro 200 aut.

ČVUT – sporná dostavba menzy
Těsně vedle náměstí, na křižovatce ulic Jugoslávských partyzánů a Šolínovy, plánuje megalomanskou stavbu ČVUT. Původně navrhla třináctipatrovou budovu, která o osm podlaží převyšovala protější domy. Odbor výstavby Prahy 6 stavbu povolil, avšak městský soud rozhodnutí zrušil. Nyní plánuje ČVUT více než desetipatrovou věž, stále o pět pater vyšší než okolní domy v ulici.

Další články z rubriky