nastenka-VN_petynka-bazen.indd

Budoucnost, která dává smysl

Inspirativních moderních měst, která aktivně vytváří podmínky pro svůj rozvoj, nalezneme v Evropě dostatek. Vídeň iniciovala přeměnu jedné z nejdůležitějších ulic na příjemný městský prostor, kde lze bezpečně trávit čas. Obdobně nechala londýnská radnice roku 2003 přetvořit a zklidnit rušné Trafalgarské náměstí.

Chceme, aby samospráva a veřejnost podobně aktivně a velkoryse vstupovaly při péči o veřejný prostor Prahy 6. Před námi je rozhodnutí o budoucí podobě pomyslného srdce Prahy 6, Vítězného náměstí. Podařilo se nám iniciovat mezinárodní architektonickou soutěž na jeho budoucí podobu. Hlavním cílem soutěže je zklidnit dopravu a vrátit prostor zejména obyvatelům Prahy.

Mělo by tedy vzniknout náměstí, kde bude možné třeba posedět pod stromy, nebo pohodlněji přestoupit na metro, autobus nebo tramvaj. Naším cílem je, aby se z Kulaťáku stalo skutečné náměstí, nejen křižovatka.

Pavla Ducháčková Chotková, dvojka na kandidátce Zelených, současná opoziční zastupitelka a místopředsedkyně komise pro výchovu a vzdělávání, učitelka na základní škole a odbornice na prorodinnou politiku, trojnásobná matka.

Další články z rubriky

Penta získala pozemek na Vítězném náměstí o 80 milionů levněji. Na oplátku teď platí předvolební mejdan Prahy 6

Zelení z Prahy 6 upozorňují na podezřelé okolnosti spojené se Společenským večerem Prahy 6, který se koná 7. září. Uzavřenou akci pro místní politiky, úředníky a podnikatele sponzoruje částkou 500 tisíc korun firma ze skupiny Penta, která od koalice TOP 09, STAN, ANO a KDU-ČSL získala před několika měsíci pozemek za nízkou cenu.

Zajímá mě více »

Na podzim se Praha 6 zazelená

Již 12 let v Praze 6 hájíme v zastupitelstvu veřejný zájem. Zasazujeme se o to, abyste tu mohli spokojeně žít nejen vy, ale i vaše děti. Cílem Zelených je udržitelná Praha 6, otevřená občanům a příjemná k bydlení.

Zajímá mě více »