Hradčanská

Říkáme ne dvanáctipatrovým věžákům na Hradčanské

Na území mezi třídou Milady Horákové a stávajícím nádražím Praha-Dejvice se připravuje změna územního plánu, která má umožnit přivést do lokality osm tisíc zaměstnanců v kancelářích. Jako Zelení uznáváme, že je lokalita poblíž Hradčanské vhodná k budoucí zástavbě. Taková zástavba ovšem musí respektovat charakter lokality, což dvanáctipatrové věžáky, které jsou v návrhu, neplní.

Změna územního plánu, se kterou bez konzultace s veřejností podmínečně souhlasila radniční koalice Prahy 6, prozatím díky našemu včasnému zásahu a medializaci neprošla magistrátním Výborem pro územní rozvoj.

Opakovaně interpelujeme na zastupitelstvu Prahy 6 ODS a TOP09, aby svůj souhlas s dvanáctipatrovou dominantou Hradčanské přehodnotily

 

.

Další články z rubriky

Katastrální mapa
Dejvice

Zelení: Na Hradčanskou patří nová budova Národní knihovny

Zastupitelé Prahy 6 za Stranu zelených prosazují, aby byl pozemek v blízkosti dejvického nádraží a stanice metra Hradčanská rezervován pro novou budovu Národní knihovny. Prázdná parcela doslova na dohled od Pražského hradu je určena k zástavbě v návaznosti na budoucí zahloubení stávající železnice. Na hlavním městě se v současné době připravuje změna územního plánu, která má rozhodnout o budoucím využití této lokality.

Zajímá mě více »