Hradčanská

Říkáme ne dvanáctipatrovým věžákům na Hradčanské

Na území mezi třídou Milady Horákové a stávajícím nádražím Praha-Dejvice se připravuje změna územního plánu, která má umožnit přivést do lokality osm tisíc zaměstnanců v kancelářích. Jako Zelení uznáváme, že je lokalita poblíž Hradčanské vhodná k budoucí zástavbě. Taková zástavba ovšem musí respektovat charakter lokality, což dvanáctipatrové věžáky, které jsou v návrhu, neplní.

Změna územního plánu, se kterou bez konzultace s veřejností podmínečně souhlasila radniční koalice Prahy 6, prozatím díky našemu včasnému zásahu a medializaci neprošla magistrátním Výborem pro územní rozvoj.

Opakovaně interpelujeme na zastupitelstvu Prahy 6 ODS a TOP09, aby svůj souhlas s dvanáctipatrovou dominantou Hradčanské přehodnotily

 

.

Další články z rubriky

Vokovice

V okolí Džbánu se v současnosti stavět nebude. Zbývá vyřešit budoucnost a minulost.

V součtu téměř deset hodin se věnovali ve čtvrtek 24. 2. 2022 osudu okolí vodní nádrže Džbán, kde firma Molepo hodlá stavět bytové domy. I díky tlaku petice Nechte Šárku dýchat iniciované Zelenými byl zamítnut návrh na pořízení změny územního plánu v lokalitě mezi vodní nádrží a Evropskou třídou. Nadále ovšem zbývá vyřešit budoucnost celého areálu a prověřit rovněž jeho problematickou minulost.

Zajímá mě více »

Kauza Džbán – koupili si koupaliště, ale chodili se jim tam koupat lidi

Vlastník areálu Džbánu, společnost Molepo, ve středu 12. ledna oznámila, že areál koupaliště pro rok 2022 zavírá. Důvodem má být havarijní stav budov v jeho areálu a nerentabilita nutných investic. “Naším cílem je nejen komplexní revitalizace a rekonstrukce okolí nádrže Džbán, ale také bytová výstavba na pozemcích na Evropské třídě a podél budovy Cube,” uvedla společnost s tím, že městská část Praha 6 dlouhodobě blokuje změnu územního plánu, která by společnosti umožnila zástavbu pozemků.

Zajímá mě více »