Pandemie není jedinou hrozbou, mnohem větší je klimatická změna

K tématu restart života v Praze 6 po koronaviru se v prázdninové Šestce vyjádřil zastupitel a předseda Kontrolního výboru Petr Palacký (Píša).

,,Koronavirová krize naplno ukázala, že existují nebezpečí, která je těžko možné podcenit. Je ale nutné si uvědomit, že pandemie není jedinou hrozbou pro svět tak, jak jsme ho znali. Mnohem větším problémem je klimatická změna. Zpráva Mezivládního panelu pro klimatickou změnu (IPCC) při OSN z října 2018 uvádí, že pro udržení životního prostředí na naší planetě tak, jak ho známe, je naprosto nezbytné dodržet limit 1,5°C. Za tímto účelem je třeba snížit snížit globální emise CO2 do roku 2030 o alespoň o 45 % ve srovnání s rokem 2010. K dosažení tohoto cíle je třeba, aby se zapojil celý svět. Včetně Prahy 6. Chmelová stěna na Kulaťáku nebo pítka ve veřejném prostoru, které naše městská část instalovala, jsou jen líbivou špičkou ledovce. Navrhli jsme proto na červnovém zastupitelstvu, aby Praha 6 vytvořila konkrétní klimatický plán, pomocí kterého by se zavázala k opatřením vedoucím ke snižování emisí. Představitelé TOP 09, KDU-ČSL a ODS ovšem odmítli, aby se o tomto tématu vůbec jednalo na zastupitelstvu. Naši snahu ovšem nevzdáváme!“

Noviny Šestka 7-8/2021, Politická diskuze

Další články z rubriky

Nápad pro Šestku – nejasný osud úspěšného participačního projektu

Veřejností oblíbený projekt participativního rozpočtování Nápad pro Šestku, ve kterém vy sami rozhodujete, kam investovat každý rok 5 milionů korun, po čtyřech úspěšných ročnících letos pokračovat nebude. V roce 2022 má být nahrazen hlasováním v rámci škol, kde si budou žáci vylepšovat školní budovy a pozemky. Komunitní rozvoj škol vítáme, Nápad pro Šestku kvůli tomu ale končit nemusí!

Zajímá mě více »