Byli občané skutečně zapojeni do rozhodování o nové podobě parku Lázara Cárdenase?

K tématu budoucí podoby parku Generála Lázaro Cárdenase del Río se v únorové Šestce vyjádřil zastupitel a předseda Kontrolního výboru Petr Palacký (Píša):

,,Roku 2014 plánovalo tehdejší vedení Prahy 6 megalomanskou „revitalizaci“ parku Lázara Cárdenase, kvůli které mělo jít k zemi skoro sedm desítek vzrostlých stromů. Není divu, že tento předimenzovaný projekt vzbudil nevoli občanů. Záměr putoval do šuplíku a v roce 2015, už po komunálních volbách, uskutečnila radnice díky Zeleným participační setkání, na kterém mohla veřejnost sdělit, co by si vlastně od  rekonstrukce parku představovala. Na základě toho pak byl projekt upraven.

Až sem by se tedy zdálo, že příběh o tom, jak se šestkoví politici naučili poslouchat své klienty-občany, bude mít šťastný konec. Jenže od onoho participačního setkání uplynulo šest let, projekt už je dávno hotový, nebyl projednáván na žádné odborné komisi a první informace veřejnosti o něm přináší až toto vydání Šestky. Zdá se tedy bohužel, že přes veškeré proklamace zkrátka není participace přinejmenším u části koaličních politiků prioritou. Jak ostatně říká i faktické zrušení Nápadu pro Šestku, ke kterému radnice přistoupila.“

Noviny Šestka 2/2022, Politická diskuze

Další články z rubriky

Nápad pro Šestku – nejasný osud úspěšného participačního projektu

Veřejností oblíbený projekt participativního rozpočtování Nápad pro Šestku, ve kterém vy sami rozhodujete, kam investovat každý rok 5 milionů korun, po čtyřech úspěšných ročnících letos pokračovat nebude. V roce 2022 má být nahrazen hlasováním v rámci škol, kde si budou žáci vylepšovat školní budovy a pozemky. Komunitní rozvoj škol vítáme, Nápad pro Šestku kvůli tomu ale končit nemusí!

Zajímá mě více »