Nechceme pouze oplocené katalogizované prolézačky

Na otázku: ,,Co byste změnili v nabídce hřišť v Praze 6?“ odpovídá v zářijové Šestce zastupitel a předseda Kontrolního výboru Petr Palacký (Píša).

,,Praha 6 se na svém území stará o osm desítek dětských hřišť. Nedávná anketa mezi jejich uživateli nicméně ukázala, že je stále kam se zlepšovat. Desítku hřišť uživatelé vyhodnotili jako zastaralá a zanedbaná. Všeobecně chybí zvláště atrakce pro nejmenší děti, jako jsou houpačky se zábranou. Zároveň by bylo vhodné hřiště lépe zastínit, ideálně pomocí stromů. Ale to není zdaleka všechno. Chybí cílené vytváření míst, ve kterých se děti mohou seznámit s přírodou a kde si mohou svobodně vytvářet své vlastní hry jako opak holých a oplocených ploch vybavených katalogizovanými prolézačkami. Chybí veřejná přírodní a přírodě blízká hřiště, jako jsou dřevěné sochy, blátivá kuchyně, přírodní bludiště, prolézačky z klád, domečky z proutí a další přírodní herní prvky. Chybí univerzální herní plácky pro děti a mládež jako veřejný prostor, který mohou využívat lidé všech generací. Bolestně chybí rovněž odpolední a víkendové zpřístupnění školních hřišť veřejnosti, především dětem. A nesmíme konečně zapomínat ani na psí hřiště, která jsou v jiných městských částech už dávno standardem.“

Noviny Šestka 9/2021, Politická diskuze

Další články z rubriky

Nápad pro Šestku – nejasný osud úspěšného participačního projektu

Veřejností oblíbený projekt participativního rozpočtování Nápad pro Šestku, ve kterém vy sami rozhodujete, kam investovat každý rok 5 milionů korun, po čtyřech úspěšných ročnících letos pokračovat nebude. V roce 2022 má být nahrazen hlasováním v rámci škol, kde si budou žáci vylepšovat školní budovy a pozemky. Komunitní rozvoj škol vítáme, Nápad pro Šestku kvůli tomu ale končit nemusí!

Zajímá mě více »