Další rozvoj Prahy 6 z pohledu Zelených

Kde vidí prostor pro další rozvoj Prahy 6 zastupitel a předseda Kontrolního výboru Petr Palacký (Píša)? Na toto téma se vyjádřil v rubrice Politická diskuze v listopadové Šestce.

,,Zelení dlouhodobě usilují, aby nová obytná výstavba splňovala několik základních parametrů. Nesmí být pouhou noclehárnou, ale musí ve spolupráci s radnicí zajišťovat nezbytnou občanskou vybavenost – v první řadě školy a školky, ale třeba i lékařské ordinace. Musí být řízena transparentními pravidly a včas a v dostatečné míře projednána s veřejností. Musí organicky zapadat do města a ne se z něj naopak vyčleňovat pomocí vysokých plotů s kamerami. Musí být přínosem nejen pro investora, ale i pro občany v jejím okolí. Nicméně „rozvoj Prahy 6“ se netýká jenom nové výstavby, velká část naší městské části je totiž v zásadě urbanisticky dotvořena. Nicméně i tam je značné pole pro rozvoj. Potřebujeme totiž město, kde je bezpečné se pohybovat, a to i pro naše děti nebo pro ty méně mobilní z nás. Kde si můžete většinu denních záležitostí vyřídit na základě pěších pochůzek, takže nepotřebujete nikam jezdit autem. Kde je veřejný prostor naším společným obývákem. Zkrátka město, kde se dá příjemně žít.“

Noviny Šestka 11/2021, Politická diskuze

Další články z rubriky

Nápad pro Šestku – nejasný osud úspěšného participačního projektu

Veřejností oblíbený projekt participativního rozpočtování Nápad pro Šestku, ve kterém vy sami rozhodujete, kam investovat každý rok 5 milionů korun, po čtyřech úspěšných ročnících letos pokračovat nebude. V roce 2022 má být nahrazen hlasováním v rámci škol, kde si budou žáci vylepšovat školní budovy a pozemky. Komunitní rozvoj škol vítáme, Nápad pro Šestku kvůli tomu ale končit nemusí!

Zajímá mě více »