Desetipatrová věž nedá obyvatelům Dejvic spát

České vysoké učení technické plánuje opravu menzy. Na konci září představí své plány.

Megalomanská stavba, která má vyrůst těsně vedle Vítězného náměstí na křižovatce ulic Jugoslávských partyzánů a Šolínovy, děsí místní obyvatele. České vysoké učení technické zde zamýšlí vybudovat až desetipatrovou věž. Podle původních plánů měla budova mít dokonce třináct pater. „Věž nakonec nebyla povolena a její konečný objem se teprve hledá,“ říká Adéla Veverková, vedoucí sekretariátu starosty šesté městské části.

Odbor výstavby Prahy 6 původně stavbu povolil, městský soud ji však na základě podnětů a stížností občanů zrušil. V srpnu bylo jednání o umístění budovy opět obnoveno. Mimo výstavby věže ČVUT také plánuje opravit současnou budovu menzy v Jugoslávské ulici. „Dnes je platné územní rozhodnutí pro rekonstrukci menzy na výukové prostory,“ dodává Veverková. Obyvatelé nyní čekají, zda jim ČVUT představí své plány ohledně stavby. Obávají se především toho, že na desetipatrové věži vzniknou plochy pro velkoplošnou reklamu.

autor: Adam Váchal, METRO, 26. 9. 2012

Další články z rubriky

Penta získala pozemek na Vítězném náměstí o 80 milionů levněji. Na oplátku teď platí předvolební mejdan Prahy 6

Zelení z Prahy 6 upozorňují na podezřelé okolnosti spojené se Společenským večerem Prahy 6, který se koná 7. září. Uzavřenou akci pro místní politiky, úředníky a podnikatele sponzoruje částkou 500 tisíc korun firma ze skupiny Penta, která od koalice TOP 09, STAN, ANO a KDU-ČSL získala před několika měsíci pozemek za nízkou cenu.

Zajímá mě více »
Bubeneč

Budoucnost, která dává smysl

Inspirativních moderních měst, která aktivně vytváří podmínky pro svůj rozvoj, nalezneme v Evropě dostatek. Vídeň iniciovala přeměnu jedné z nejdůležitějších ulic na příjemný městský prostor, kde lze bezpečně trávit čas. Obdobně nechala londýnská radnice roku 2003 přetvořit a zklidnit rušné Trafalgarské náměstí.

Zajímá mě více »