Nový Sedlec – vznikne zde zástavba pro jedenadvacáté století?

Otázku: ,,Jak by se v budoucnu mělo rozvíjet území Nový Sedlec?“ zodpověděl v prosincové Šestce zastupitel a místopředseda Komise pro otevřenou radnici Pavel Weber.

,,Na pomezí Prahy 6, Suchdola a Lysolají má vyrůst zcela nová rezidenční čtvrť. Máme šanci, aby zde vznikla zástavba pro jednadvacáté století, taková, na jakou se jezdíme dívat například do Vídně. Výstavba, která nepočítá jen s bydlením, ale také s místem pro školství, zdravotnictví a další nezbytnou občanskou vybaveností. Město krátkých vzdáleností, ve kterém je radost pohybovat se pěšky. Máme také šanci, aby nová čtvrť byla přínosem i pro Starý Sedlec a další současné obyvatele okolí. Povede se? Rizika jsou bohužel velká. Praha 6 především odmítá řešit území na jih od Kamýcké a na sever od ní jako jeden celek. Velkým nebezpečím je, že v severním areálu bude chybět občanská vybavenost, protože zde paralelně probíhá několik změn územního plánu. Stále také čekáme na dopravní studii, kterou nelze pro zdar celého projektu opomenout. Navíc je třeba, aby hned tři městské části postupovaly ruku v ruce, a ani to bohužel nebývá obvyklé.“

Časopis Šestka 12/2020, Politická diskuze

 

Další články z rubriky

Katastrální mapa
Dejvice

Zelení: Na Hradčanskou patří nová budova Národní knihovny

Zastupitelé Prahy 6 za Stranu zelených prosazují, aby byl pozemek v blízkosti dejvického nádraží a stanice metra Hradčanská rezervován pro novou budovu Národní knihovny. Prázdná parcela doslova na dohled od Pražského hradu je určena k zástavbě v návaznosti na budoucí zahloubení stávající železnice. Na hlavním městě se v současné době připravuje změna územního plánu, která má rozhodnout o budoucím využití této lokality.

Zajímá mě více »