Nový Sedlec – vznikne zde zástavba pro jedenadvacáté století?

Otázku: ,,Jak by se v budoucnu mělo rozvíjet území Nový Sedlec?“ zodpověděl v prosincové Šestce zastupitel a místopředseda Komise pro otevřenou radnici Pavel Weber.

,,Na pomezí Prahy 6, Suchdola a Lysolají má vyrůst zcela nová rezidenční čtvrť. Máme šanci, aby zde vznikla zástavba pro jednadvacáté století, taková, na jakou se jezdíme dívat například do Vídně. Výstavba, která nepočítá jen s bydlením, ale také s místem pro školství, zdravotnictví a další nezbytnou občanskou vybaveností. Město krátkých vzdáleností, ve kterém je radost pohybovat se pěšky. Máme také šanci, aby nová čtvrť byla přínosem i pro Starý Sedlec a další současné obyvatele okolí. Povede se? Rizika jsou bohužel velká. Praha 6 především odmítá řešit území na jih od Kamýcké a na sever od ní jako jeden celek. Velkým nebezpečím je, že v severním areálu bude chybět občanská vybavenost, protože zde paralelně probíhá několik změn územního plánu. Stále také čekáme na dopravní studii, kterou nelze pro zdar celého projektu opomenout. Navíc je třeba, aby hned tři městské části postupovaly ruku v ruce, a ani to bohužel nebývá obvyklé.“

Noviny Šestka 12/2020, Politická diskuze

 

Další články z rubriky

Vokovice

V okolí Džbánu se v současnosti stavět nebude. Zbývá vyřešit budoucnost a minulost.

V součtu téměř deset hodin se věnovali ve čtvrtek 24. 2. 2022 osudu okolí vodní nádrže Džbán, kde firma Molepo hodlá stavět bytové domy. I díky tlaku petice Nechte Šárku dýchat iniciované Zelenými byl zamítnut návrh na pořízení změny územního plánu v lokalitě mezi vodní nádrží a Evropskou třídou. Nadále ovšem zbývá vyřešit budoucnost celého areálu a prověřit rovněž jeho problematickou minulost.

Zajímá mě více »

Kauza Džbán – koupili si koupaliště, ale chodili se jim tam koupat lidi

Vlastník areálu Džbánu, společnost Molepo, ve středu 12. ledna oznámila, že areál koupaliště pro rok 2022 zavírá. Důvodem má být havarijní stav budov v jeho areálu a nerentabilita nutných investic. “Naším cílem je nejen komplexní revitalizace a rekonstrukce okolí nádrže Džbán, ale také bytová výstavba na pozemcích na Evropské třídě a podél budovy Cube,” uvedla společnost s tím, že městská část Praha 6 dlouhodobě blokuje změnu územního plánu, která by společnosti umožnila zástavbu pozemků.

Zajímá mě více »