SNEO1

Městská firma SNEO prochází po letech naší kritiky smysluplnou transformací

Úspěšně pokračuje transformace městské firmy SNEO, na jejíž problémy jsme z opozičních lavic dlouhodobě upozorňovali. Aktuálně došlo například k výrazné změně v systému zadávání veřejných zakázek, která by konečně do hospodaření této firmy měla přinést tolik potřebnou transparenci. Ve společnosti SNEO rovněž proběhl hloubkový forenzní audit, který upozornil na některé nevýhodné smlouvy, které byly v minulosti uzavírány. Hlídáme, aby výsledky tohoto auditu nevyzněly doztracena.

 

 

Další články z rubriky

Břevnov

Poliklinika Pod Marjánkou – fakta o kauze nepodařené rekonstrukce

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář podal ve středu 18. dubna trestní oznámení na svou vlastní osobu. Tímto krokem ze sebe chce smýt obvinění za zpronevěru 39,8 milionů korun, které byly vyplaceny při vypovězení smlouvy původnímu nájemci. Ať už posuzování trestních orgánů dopadne jakkoli, jeho politická zodpovědnost je v tomto případě jednoznačná. Připomeňme si základní fakta:

Zajímá mě více »
Petřiny

První oběti registru smluv. Praha 6 má problémy s rekonstrukcí školek a polikliniky

Zákon o registru smluv zavazuje veřejné instituce zveřejňovat všechny smlouvy o objemu vyšším než 50 tisíc Kč. Od 1. 7. 2017 je spojen s tvrdým sankčním mechanismem – na smlouvu, která nebyla zveřejněna do tří měsíců od uzavření, je nutné pohlížet, jako kdyby byla neplatná od samého počátku. To nyní hrozí v případě některých smluv Prahy 6. Vlivem laxního přístupu správcovské firmy zde nebyly zveřejněny smlouvy v celkové hodnotě přes 10 milionů korun.

Zajímá mě více »