Poliklinika1

Chystá se rekonstrukce Polikliniky Pod Marjánkou v Břevnově

Bedlivě sledujeme a připomínkujeme postup městské části týkající se rekonstrukce Polikliniky Pod Marjánkou. Po sérii několika špatných politických rozhodnutí je totiž budova na samé hranici životnosti.

Bez ohledu na to, že ministerstvo kultury po několika odvoláních ze strany radnice budově neudělilo status nemovité kulturní památky, vnímáme břevnovskou polikliniku jako architektonicky cenný příklad pozdního funkcionalismu s prvky bruselského stylu. Usilujeme proto dlouhodobě o to, aby bylo při rekonstrukci od počátku pracováno s představou budoucího fungování budovy jako celku včetně zohlednění aktuálních i budoucích potřeb uživatelů polikliniky. Po plánovaném přesunu ordinací do nové přístavby totiž nesmí nastat situace, že nezbydou finance na rekonstrukci původní budovy anebo že pro ni nenajdeme využití.

Jsme proto rádi, že zastupitelstvo rozhodlo, že budoucí podoba celého objektu, tedy stávající výškové budovy i plánované přístavby, bude řešena pomocí jedné architektonické soutěže. Jako podklad k ní bude sloužit mimo jiné internetová anketa k osudu polikliniky, která se spustí 18. ledna na stránkách www.praha6.cz. Vyplňte proto prosím, co na stávající poliklinice máte rádi a co naopak potřebuje zlepšit.

 

 

 

 

Další články z rubriky

Bubeneč

Poliklinika Pod Marjánkou – fakta o kauze nepodařené rekonstrukce

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář podal ve středu 18. dubna trestní oznámení na svou vlastní osobu. Tímto krokem ze sebe chce smýt obvinění za zpronevěru 39,8 milionů korun, které byly vyplaceny při vypovězení smlouvy původnímu nájemci. Ať už posuzování trestních orgánů dopadne jakkoli, jeho politická zodpovědnost je v tomto případě jednoznačná. Připomeňme si základní fakta:

Zajímá mě více »

Poliklinika Pod Marjánkou – jedna kontroverze za druhou

Rada městské části schválila na svém zasedání z 13. 2. 2017 záměr přestavby polikliniky Pod Marjánkou. Zde má nově vzniknout léčebna dlouhodobě nemocných s kapacitou 102 lůžek. Projekt rekonstrukce a dostavby polikliniky ovšem vyvolává kontroverze od svého počátku. Nyní se ukázalo, že plánovaná přestavba je astronomicky předražená. Namísto původních 150 mil. se její rozpočet vyšplhal až na čtvrt miliardy.

Zajímá mě více »