Bude letos otevřeno koupaliště Petynka?

Celou věc je třeba pečlivě prošetřit

Soukromý investor plánuje postavit při ulici Na Petynce devítipatrový polyfunkční dům. Jedná se o předimenzovaný objekt, který se na své místo nehodí. Rada městské části, po dlouhém lavírování, v roce 2019 vyslovila se záměrem nesouhlas. „Na oplátku“ investor začal blokovat plány na stavbu krytého bazénu na Petynce. Klíčovým se stal pozemek, který dnes slouží koupališti jako parkoviště. Radnicí vlastněná společnost SNEO totiž nejprve umožnila, aby developer tento pozemek použil v územním řízení pro čerpání koeficientů, teprve později svůj souhlas stáhla. Na základě toho ovšem nyní stavební úřad problematizuje kolaudační řízení k rekonstrukci bazénové vany, která v uplynulých měsících na koupališti probíhala. Celá věc je značně zamotaná a bylo by krátkozraké tvrdit, že má jen jednoho viníka. Může za to někdejší politická reprezentace, která šla investorovi vždy na ruku, předchozí vedení SNEO, které jednalo v rozporu s pokyny radnice? Anebo je něco pravdy na řečech o tom, že stavební úřad Prahy 6 rád přimhouří pro některé developery oči, a postiženou se tentokrát stala samospráva Prahy 6? Celou věc je každopádně třeba pečlivě prošetřit. Zelení navrhují formu forenzního auditu.

Petr Píša, Strana zelených

Vaše 6, červen 2020

Další články z rubriky

Dvanáctipatrové věžáky na Hradčanskou nepatří, říkají Zelení. Pražský hrad jako dominanta stačí.

Vznik bloků husté zástavby včetně dvou dvanáctipatrových věžáků v oblasti Hradčanské navrhuje podkladová studie pro změnu územního plánu, kterou bude 12. května 2020 projednávat magistrátní Výbor pro územní rozvoj. Předpokládá se, že nová výstavba přivede do lokality mezi třídou Milady Horákové a stávajícím nádražím Praha-Dejvice na osm tisíc zaměstnanců v kancelářích.

Zajímá mě více »

Otevřený dopis premiérovi ČR Andrejovi Babišovi: Zelení vyzývají stát k zastavení dražby areálu Veleslavínského zámku

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vyhlásil dražbu areálu barokního zámku ve Veleslavíně s vyvolávací cenou 382 milionů Kč. Svým rozhodnutím vyřadil ze hry městskou část Prahu 6 a hlavní město Prahu, které dlouhodobě usilují o převod areálu do svého vlastnictví. Zelení proto vyzývají stát k okamžitému zastavení dražby.

Zajímá mě více »