Bude letos otevřeno koupaliště Petynka?

Celou věc je třeba pečlivě prošetřit

Soukromý investor plánuje postavit při ulici Na Petynce devítipatrový polyfunkční dům. Jedná se o předimenzovaný objekt, který se na své místo nehodí. Rada městské části, po dlouhém lavírování, v roce 2019 vyslovila se záměrem nesouhlas. „Na oplátku“ investor začal blokovat plány na stavbu krytého bazénu na Petynce. Klíčovým se stal pozemek, který dnes slouží koupališti jako parkoviště. Radnicí vlastněná společnost SNEO totiž nejprve umožnila, aby developer tento pozemek použil v územním řízení pro čerpání koeficientů, teprve později svůj souhlas stáhla. Na základě toho ovšem nyní stavební úřad problematizuje kolaudační řízení k rekonstrukci bazénové vany, která v uplynulých měsících na koupališti probíhala. Celá věc je značně zamotaná a bylo by krátkozraké tvrdit, že má jen jednoho viníka. Může za to někdejší politická reprezentace, která šla investorovi vždy na ruku, předchozí vedení SNEO, které jednalo v rozporu s pokyny radnice? Anebo je něco pravdy na řečech o tom, že stavební úřad Prahy 6 rád přimhouří pro některé developery oči, a postiženou se tentokrát stala samospráva Prahy 6? Celou věc je každopádně třeba pečlivě prošetřit. Zelení navrhují formu forenzního auditu.

Petr Palacký (Píša), Strana zelených

Vaše 6, červen 2020

Další články z rubriky

Vokovice

V okolí Džbánu se v současnosti stavět nebude. Zbývá vyřešit budoucnost a minulost.

V součtu téměř deset hodin se věnovali ve čtvrtek 24. 2. 2022 osudu okolí vodní nádrže Džbán, kde firma Molepo hodlá stavět bytové domy. I díky tlaku petice Nechte Šárku dýchat iniciované Zelenými byl zamítnut návrh na pořízení změny územního plánu v lokalitě mezi vodní nádrží a Evropskou třídou. Nadále ovšem zbývá vyřešit budoucnost celého areálu a prověřit rovněž jeho problematickou minulost.

Zajímá mě více »

Kauza Džbán – koupili si koupaliště, ale chodili se jim tam koupat lidi

Vlastník areálu Džbánu, společnost Molepo, ve středu 12. ledna oznámila, že areál koupaliště pro rok 2022 zavírá. Důvodem má být havarijní stav budov v jeho areálu a nerentabilita nutných investic. “Naším cílem je nejen komplexní revitalizace a rekonstrukce okolí nádrže Džbán, ale také bytová výstavba na pozemcích na Evropské třídě a podél budovy Cube,” uvedla společnost s tím, že městská část Praha 6 dlouhodobě blokuje změnu územního plánu, která by společnosti umožnila zástavbu pozemků.

Zajímá mě více »