Vysvědčení dostalo i vedení radnice Prahy 6

Před blížícím se koncem volebního období jsme považovali za vhodné zhodnotit práci vedení radnice formou vysvědčení. Ačkoli se mezi hodnocením jednotlivých předmětů sem tam objevila i nějaká jednička, na postup do dalšího období práce radních nestačila.

Starostka Marie Kousalíková si vysloužila jedničku za nulovou toleranci vůči hazardu a za programy pro seniory. V ostatních předmětech však byl její výkon více než podprůměrný – při nedostatečné znalosti jednacího řádu a chabých moderátorských schopnostech se snad lepší známka za řízení jednání zastupitelstva ani nedala čekat. Ani v předmětu finanční a investiční politika si paní starostka nevysloužila lepší známku než čtyřku, především za otálení s řešením problému Key Investments a za špatně nastavené smlouvy s developerskými projekty.

Ach, ty absence

Propadlík místostarosta Štěpán Stupčuk nezvládl předmět správa domovního fondu ani zajištění obecního majetku. Vytáhl se sice na dvojku ze správy pohledávek, ovšem za cenu toho, že se při zkoušení vytrvale schovával za ostatní žáky a okatě dával najevo, že se ho téma Key Investments vůbec netýká. Zásadní problém však představovala docházka, která se výrazně zhoršila poté, co na podzim loňského roku začal studovat další školu. Jsme však optimističtí a věříme, že po podzimních komunálních volbách panu Stupčukovi problémy s kumulací funkcí na radnici a v parlamentu odpadnou.

Kdyby byl místostarosta Jan Záruba hodnocen pouze za problematiku bezpečnosti, úklidu a odpadového hospodářství, mohl by se rodičům pochlubit z celkové dvojky – ovšem neefektivní a finančně náročná péče o zeleň a rezignace na řešení mnoha otázek místní dopravy celkový výkon stáhly na trojku – a to ještě s hodně odřenýma ušima.

Naproti tomu hodnocení místostarosty Petra Ayebouy bylo výrazně jednoduší – za netransparentní hodnocení s bytovým fondem i za zhroucení koncepce otevřené radnice nemohlo být o celkové kouli ani pochyb.

Místostarosta René Pekárek si vysloužil jedničku za spolupráci s týmem expertů dohlížejících na bezpečnost stavby metra – tunely se nezhroutily a k haváriím nedošlo. Ovšem neexistence strategického plánu, špatná komunikace s občany o dopravních stavbách a odmítnutí koncepčního řešení dopravy na Kulaťáku stejně vynesly celkovou pětku.

Pozor na kamarády

Radní Ondřej Balatka je snaživý student, který si vysloužil třeba speciální pochvalu za realizaci výstavy Nepromlčeno ve spolupráci se sdružením Post bellum. Celkově by to byla dvě mínus – kdyby se nedržel party kamarádů, která měla na jeho chování negativní vliv. Takhle tedy za tři.

Radní Veronika Vymětalová si snažila zlepšit závěrečné hodnocení tím, že rezignovala na absolvování předmětu Spolupráce s vysokými školami. Ani to nepomohlo, kulturní život v naší městské části nevzkvétá a granty se rozdělují stále bez jednotných pravidel. Za čtyři.

Radnímu Věroslavovi Gebouskému doporučujeme přechod na stavební školu. Úspěšně totiž zazdíval návrhy na změny územního plánu před projednáváním na zastupitelstvu, vytvořil hradbu mezi komisi územního rozvoje a veřejností a nehájil veřejný zájem vůči developerům. Protože jsme však na jiném ústavu, nemůže být o pětce pochyb.

Asi vás tedy nepřekvapí, že postup radních do dalšího volebního období nemůžeme doporučit. Pro příští hlasování sdružení rodičů a přátel školy doporučujeme stoprocentní změnu kolektivu – podpoříte nás?

 

Souhrn všech vysvědčení v jednom dokumentu PDF

Další články z rubriky