Ilustrační foto: Tramvajová trať v Drážďanech, autor: Petr Vilgus

Dědino, pozor – přijíždí tramvaj, blíží se developeři

Stanovisko Strany zelených k plánovanému prodloužení tramvaje na Dědinu a k přeměně skladového areálu v Ruzyni na novou čtvrť.

Základní povinností radnice je informovat obyvatele o plánovaných projektech VČAS, SROZUMITELNĚ A V SOUVISLOSTECH. Dalším krokem je moderovaná diskuse, sběr připomínek a jejich věcné vypořádání. Bez toho nelze pokračovat dál. Důležitá je koordinace všech projektů, které jsou v území zamýšleny. To je náš první závazek vůči občanům ve věci stavebních projektů nejen v lokalitě Dědina – Ruzyně – Liboc.

„Proměna skladového areálu ve čtvrt města musí být  přiměřená, musí organicky navazovat na okolní vilkovou zástavbu a nevytvářet barieru vůči sídlišti.  Musí být zajištěna dostatečná občanská vybavenost a lokalita nesmí být zatížena nárůstem automobilové dopravy.  Budeme proto prosazovat zpracování regulačního plánu pro toto území,“ říká Petra Kolínská, kandidátka na starostku Prahy 6.

Výsledky urbanistické soutěže, která je podkladem pro změnu územního plánu.

Tramvaj by měla být součástí výstavby nové čtvrti a koordinována s modernizací železniční trati a výstavbou záchytného parkoviště u železniční zastávky Ruzyně. Proto není zavedení tramvaje prioritou následujícího volebního období. Prioritou v souvislosti s otevřením nových stanic metra je naopak zavedení parkovacích zón pro ochranu rezidentů v této lokalitě.

Ilustrační foto: Tramvajová trať v Drážďanech (autor: Petr Vilgus)

Další články z rubriky

Vokovice

V okolí Džbánu se v současnosti stavět nebude. Zbývá vyřešit budoucnost a minulost.

V součtu téměř deset hodin se věnovali ve čtvrtek 24. 2. 2022 osudu okolí vodní nádrže Džbán, kde firma Molepo hodlá stavět bytové domy. I díky tlaku petice Nechte Šárku dýchat iniciované Zelenými byl zamítnut návrh na pořízení změny územního plánu v lokalitě mezi vodní nádrží a Evropskou třídou. Nadále ovšem zbývá vyřešit budoucnost celého areálu a prověřit rovněž jeho problematickou minulost.

Zajímá mě více »

Kauza Džbán – koupili si koupaliště, ale chodili se jim tam koupat lidi

Vlastník areálu Džbánu, společnost Molepo, ve středu 12. ledna oznámila, že areál koupaliště pro rok 2022 zavírá. Důvodem má být havarijní stav budov v jeho areálu a nerentabilita nutných investic. “Naším cílem je nejen komplexní revitalizace a rekonstrukce okolí nádrže Džbán, ale také bytová výstavba na pozemcích na Evropské třídě a podél budovy Cube,” uvedla společnost s tím, že městská část Praha 6 dlouhodobě blokuje změnu územního plánu, která by společnosti umožnila zástavbu pozemků.

Zajímá mě více »