Vlakem na letiště? Moderně a ekologicky

Na Kladno a Letiště moderním vlakem. Už snad doopravdy, dalo by se říct. Po bolševických plánech na zrušení této tratě nebo narychlo a špatně naplánovaném prodloužení metra z dílny ODS, které neřešilo ani letiště, ani paradoxně pro Prahu 6 mnohem důležitější příměstskou dopravu, přichází konečně dobrá zpráva. Železnice pomůže Praze 6 jako žádná jiná dopravní stavba. Bude atraktivní pro desetitisíce dojíždějících, tisíce řidičů budou moci nechat auto na kapacitních parkovištích za Prahou a do centra dojedou rychle, pohodlně a ekologicky. Doufejme, že schválení finální varianty trasování pod Střešovicemi je první vlaštovkou v tolik potřebné modernizaci a zkapacitnění kolejové dopravy v Praze. Stejně tak doufejme, že se vlakem v tomto úseku svezeme do 9 let, a to navzdory skandálnímu hospodaření státu, nebo navzdory těm zastupitelům, kteří pomocí různých kliček stavbu železnice dlouhodobě brzdí a kteří by místo vlaků raději do tunelů nahnali chodce.

Lukáš Novák, Strana zelených

Vaše 6, prosinec 2020

Další články z rubriky

Hlavní městi posunulo projekt železnice na letiště

Hlavní město souhlasilo s návrhem na zahloubení železnice v úseku mezi Dejvicemi a Veleslavínem, a zadalo proto aktualizaci územně plánovací dokumentace. Železnice na Letiště Václava Havla nejspíš povede dvěma jednokolejnými tunely pod pražskými Střešovicemi. Aby bylo možné pokračovat v projektu, je nutné upravit Zásady územního rozvoje Prahy.

Zajímá mě více »
Břevnov

Revitalizace Bělohorské ulice o krok blíže

Chystaná revitalizace Bělohorské ulice spojující Bílou Horu a Malovanku v Praze 6 se opět přiblížila realizaci. Po zapracování připomínek občanů byl vypracován rámcový harmonogram přípravy a následné realizace projektu. Úsek, u kterého je plánována rekonstrukce, začíná v ulici Dlabačov a končí u křižovatky s Patočkovou ulicí.

Zajímá mě více »