Odvetou za kritiku přišel třetí největší zastupitelský klub na Praze 6 o zástupce v dozorčí radě SNEO.

Strana Zelených, která je s šesti zastupiteli třetím největším politickým klubem nebude z rozhodnutí Rady Městské části Praha 6 zastoupena v dozorčí radě SNEO a.s..

“Kritizoval jsem na posledním zastupitelstvu, že se dozorčí rada neschází a navrhuje nestandardní formy projednávání důležitých dokumentů. Informacemi, které jsem ve svém vystoupení sdělil, byli zaskočeni i někteří koaliční zastupitelé včetně minimálně jednoho radního. Vyšachování Zelených beru od vedení Prahy 6 jako odvetu za kritiku a jasný vzkaz všem, kdo by si v budoucnu dovolili zpochybňovat její moudrá rozhodnutí,” říká Vladimír Šraier, dosavadní místopředseda dozorčí rady SNEO a.s. a zastupitel SZ.

Ke změnám dochází v době, kdy se ve SNEO chystá realizace velkých projektů – např. krytý bazén Petynka (cca 150 mil. Kč), Dejvická 4 (cca 40 mil. Kč) a obytný areál Dračky (největší z projektů, hodnota zatím nejasná).

Je to po 9 letech poprvé, co byla Strana zelených vyloučena z dozorčí rady. „Otevřená radnice“ prostě nemá ráda nepříjemné otázky a žádosti o informace, které jsou v dobře vedených firmách standardem.

SNEO a.s. je ve 100% vlastnictví Městské části Praha 6. Je organizátorem veřejných zakázek na investiční projekty Prahy 6. Předmětem činnosti je realitní činnost, správa a údržba nemovitých věcí, inženýrská činnost v investiční výstavbě, provádění staveb, jejich změn a odstraňování, provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a organizování sportovní činnosti, výroba tepelné energie a rozvod tepelné energie, činnost technických poradců v oblasti energetiky, činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence, činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců, ubytovací služby, hostinská činnost.

Městskou část Praha 6 nyní vede koalice TOP09, ANO, STAN a KDU-ČSL s tichou podporou ČSSD.

Kontakt:

Vladimír Šraier
člen Zastupitelstva Městské části Praha 6, politický klub Strana Zelených

vladimir.sraier@gmail.com
https://www.facebook.com/vladimir.sraier.politik/
602 276 999

Další články z rubriky

Dvanáctipatrové věžáky na Hradčanskou nepatří, říkají Zelení. Pražský hrad jako dominanta stačí.

Vznik bloků husté zástavby včetně dvou dvanáctipatrových věžáků v oblasti Hradčanské navrhuje podkladová studie pro změnu územního plánu, kterou bude 12. května 2020 projednávat magistrátní Výbor pro územní rozvoj. Předpokládá se, že nová výstavba přivede do lokality mezi třídou Milady Horákové a stávajícím nádražím Praha-Dejvice na osm tisíc zaměstnanců v kancelářích.

Zajímá mě více »

Penta získala pozemek na Vítězném náměstí o 80 milionů levněji. Na oplátku teď platí předvolební mejdan Prahy 6

Zelení z Prahy 6 upozorňují na podezřelé okolnosti spojené se Společenským večerem Prahy 6, který se koná 7. září. Uzavřenou akci pro místní politiky, úředníky a podnikatele sponzoruje částkou 500 tisíc korun firma ze skupiny Penta, která od koalice TOP 09, STAN, ANO a KDU-ČSL získala před několika měsíci pozemek za nízkou cenu.

Zajímá mě více »