Odvetou za kritiku přišel třetí největší zastupitelský klub na Praze 6 o zástupce v dozorčí radě SNEO.

Strana Zelených, která je s šesti zastupiteli třetím největším politickým klubem nebude z rozhodnutí Rady Městské části Praha 6 zastoupena v dozorčí radě SNEO a.s..

“Kritizoval jsem na posledním zastupitelstvu, že se dozorčí rada neschází a navrhuje nestandardní formy projednávání důležitých dokumentů. Informacemi, které jsem ve svém vystoupení sdělil, byli zaskočeni i někteří koaliční zastupitelé včetně minimálně jednoho radního. Vyšachování Zelených beru od vedení Prahy 6 jako odvetu za kritiku a jasný vzkaz všem, kdo by si v budoucnu dovolili zpochybňovat její moudrá rozhodnutí,” říká Vladimír Šraier, dosavadní místopředseda dozorčí rady SNEO a.s. a zastupitel SZ.

Ke změnám dochází v době, kdy se ve SNEO chystá realizace velkých projektů – např. krytý bazén Petynka (cca 150 mil. Kč), Dejvická 4 (cca 40 mil. Kč) a obytný areál Dračky (největší z projektů, hodnota zatím nejasná).

Je to po 9 letech poprvé, co byla Strana zelených vyloučena z dozorčí rady. „Otevřená radnice“ prostě nemá ráda nepříjemné otázky a žádosti o informace, které jsou v dobře vedených firmách standardem.

SNEO a.s. je ve 100% vlastnictví Městské části Praha 6. Je organizátorem veřejných zakázek na investiční projekty Prahy 6. Předmětem činnosti je realitní činnost, správa a údržba nemovitých věcí, inženýrská činnost v investiční výstavbě, provádění staveb, jejich změn a odstraňování, provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a organizování sportovní činnosti, výroba tepelné energie a rozvod tepelné energie, činnost technických poradců v oblasti energetiky, činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence, činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců, ubytovací služby, hostinská činnost.

Městskou část Praha 6 nyní vede koalice TOP09, ANO, STAN a KDU-ČSL s tichou podporou ČSSD.

Kontakt:

Vladimír Šraier
člen Zastupitelstva Městské části Praha 6, politický klub Strana Zelených

vladimir.sraier@gmail.com
https://www.facebook.com/vladimir.sraier.politik/
602 276 999

Další články z rubriky

Koaliční smlouva podepsána. Starostou bude Jakub Stárek, Petr Palacký bude radním pro životní prostředí a klima

Koaliční smlouvu pro následující volební období v Praze 6 uzavřely tři politické kluby. Jedná se o koalici ODS a KDU-ČSL, dále STAN s podporou Zelených a klub PRAHA 6 SOBĚ. Podpisem smlouvy tak byla završena řada jednání, v nichž našly tyto tři kluby shodu jak na tématech pro příští čtyři roky, tak i na personálním rozložení sil v koalici.

Zajímá mě více »
Katastrální mapa
Dejvice

Zelení: Na Hradčanskou patří nová budova Národní knihovny

Zastupitelé Prahy 6 za Stranu zelených prosazují, aby byl pozemek v blízkosti dejvického nádraží a stanice metra Hradčanská rezervován pro novou budovu Národní knihovny. Prázdná parcela doslova na dohled od Pražského hradu je určena k zástavbě v návaznosti na budoucí zahloubení stávající železnice. Na hlavním městě se v současné době připravuje změna územního plánu, která má rozhodnout o budoucím využití této lokality.

Zajímá mě více »