Kulturní koncepce Prahy 6

K tématu kulturní koncepce Prahy 6 se v březnové Šestce vyjádřil David Kořínek, člen Strany zelených a místopředseda Kulturní komise Prahy 6.

,,Na Praze 6 žijeme v prostředí, které má bohatou kulturní tradici a jehož obyvatelé si to dobře uvědomují. Na druhou stranu jsme místem, do něhož se za kulturou ostatní Pražané příliš nestahují. Nemáme zde koncertní sál ani velkou galerii. Nejsme Praha 7 s DOXem, Veletržním palácem a nezávislými kulturními institucemi. Přesto však máme Vilu Pellé, která překračuje svým programem hranice Prahy 6, máme Klubovnu, kde má své místo hudba mimo hlavní proud. V nastavení nově vzniklé Kulturní strategie Prahy 6 je myšleno na širokou podporu nejrůznějších aktivit tak, aby bylo jasně definováno, co je “pouhá” volnočasová aktivita a co může být uměním, které bude vznikat a zatím si jej ani nedovedeme představit. Je to zkrátka představa o budoucnosti. Potenciál Praha 6 každopádně má. S naplňováním oné budoucí kultury Prahy 6 souvisí také právě probíhající úprava koncepce dotačního programu Kultura. Ta by měla umožnit jak podporu stávajících projektů se zkušenými aktéry, tak především pobídku těm novým.“

Noviny Šestka 3/2021, Politická diskuze

 

Další články z rubriky

Zelení v Praze 6 jdou do voleb s hnutím STAN

Lídrem ze Zelené bude předseda Kontrolního výboru ZMČ Prahy 6, historik Petr Palacký, který obsadí třetí místo společné kandidátky. Lídrem kandidátky bude pražský poslanec hnutí STAN a současný místostarosta pro správu majetku, hospodářskou politiku, kulturu, sport a volný čas Jan Lacina. Společným kandidátem na starostu pak bude současný předseda Kulturní komise Prahy 6, manažer v kultuře a vysokoškolský pedagog Petr Prokop, který na společné kandidátce zaujme druhou pozici.

Zajímá mě více »
Vokovice

V okolí Džbánu se v současnosti stavět nebude. Zbývá vyřešit budoucnost a minulost.

V součtu téměř deset hodin se věnovali ve čtvrtek 24. 2. 2022 osudu okolí vodní nádrže Džbán, kde firma Molepo hodlá stavět bytové domy. I díky tlaku petice Nechte Šárku dýchat iniciované Zelenými byl zamítnut návrh na pořízení změny územního plánu v lokalitě mezi vodní nádrží a Evropskou třídou. Nadále ovšem zbývá vyřešit budoucnost celého areálu a prověřit rovněž jeho problematickou minulost.

Zajímá mě více »

Nápad pro Šestku – nejasný osud úspěšného participačního projektu

Veřejností oblíbený projekt participativního rozpočtování Nápad pro Šestku, ve kterém vy sami rozhodujete, kam investovat každý rok 5 milionů korun, po čtyřech úspěšných ročnících letos pokračovat nebude. V roce 2022 má být nahrazen hlasováním v rámci škol, kde si budou žáci vylepšovat školní budovy a pozemky. Komunitní rozvoj škol vítáme, Nápad pro Šestku kvůli tomu ale končit nemusí!

Zajímá mě více »