Zelení navrhují přeměnu zrušeného nádraží na kulturní centrum

Zelení navrhují přeměnu zrušeného nádraží na kulturní centrum

Je nejvyšší čas promýšlet budoucnost nádražní budovy. Ta je ve vlastnictví Českých drah, které ji podle dostupných informací plánují prodat Správě železniční dopravní cesty. Provozovatel známé nádražní hospody plánuje ukončit její provoz, protože se obává úbytku štamgastů i procházejících výletníků. Hrozí tedy, že budova nádraží, již dnes z poloviny prázdná, úplně osiří a stane se útočištěm vandalů.

„Strana Zelených se bude zasazovat o to, aby nově zvolená radnice Prahy 6 budovu nádraží dostala do své správy, ideálně za symbolické nájemné,“ řekla Petra Kolínská, kandidátka na starostku a dlouholetá opoziční zastupitelka za Stranu zelených.

„Jak ukázaly divadelní performance a výstavy pořádané občanským sdružením Živé město, nádraží Bubeneč je vhodným místem pro rozvoj živé kultury,“ prohlásila Karolína Brabcová, kandidátka SZ na radní pro kulturu. „Místo je ideální pro koncerty, promítání filmů, divadelní představení, přednášky či výtvarné dílny pro děti i dospělé. Je to místo lehce dostupné z centra Dejvic, v okolí není hustá zástavba, kulturní akce by proto nerušily tak, jako je tomu v jiných hustě osídlených oblastech,“ dodala Karolína Brabcová.

Občanské sdružení Živé město, které již čtyři roky organizuje happeningy, kulturní akce v ulicích Prahy 6 či sousedská setkání, pozvalo všechny nadšence na rozlučku s nádražím Bubeneč a jeho nádražkou. Ve čtvrtek 28. 8. 2014 si cestující a účastníci rozlučky zkrátili čekání na poslední vlak (23:37) zastavující v Bubenči společenskými hrami či hrou na hudební nástroje.

Čtěte plán Strany zelených, jak zlepšit fungování městské části.