Základní školy praskají ve švech

Letošní zápisy opět ukázaly, že školy na Praze 6 jsou na hranici svých kapacitních možností. Spádové děti se snad v příslušných školách podaří umístit, ovšem většinou za cenu nejvyššího možného povoleného počtu dětí ve třídě (28). Prognózy ukazují, že minimálně další dekádu budou školy Prahy 6 čelit stejnému náporu.

Jak zajistit kvalitnější podmínky pro děti i učitele ve školách?

Učitelské platy v Praze jsou podprůměrné. Vedení Prahy 6 zatím přidalo ředitelům ZŠ a MŠ. Je však třeba výrazně zvýšit platy i kvalitním učitelům!

Developeři musí finančně přispět na navýšení kapacit MŠ a ZŠ na Praze 6. Radnice nesmí povolit novou výstavbu, dokud nebude v dané lokalitě vyřešena občanská vybavenost, zejména kapacity základních a mateřských škol.

Praha 6 má nejvzdělanější obyvatele v ČR. Talenty ale lze jen těžko rozvíjet při 30 žácích ve třídě. O tom, kolik bude dětí ve třídě, ale v konečném důsledku rozhodují politici! Vy rozhodujete o politicích:)

Zelení upozorňují na nedostatek kapacit školských zařízení na Praze 6 již pět let.

Další články z rubriky

Zelení společně s veřejností prosadili znovuobnovení prázdninového provozu školek

Na základě ročního úsilí Zelených a veřejnosti bude o letošních prázdninách částečně (na dobu tří týdnů) znovuobnoven prázdninový provoz školek. Držíme se teze, že pro mladé rodiny není třeba vytvářet speciální sociální programy, ale je třeba, aby fungovalo to, co většina z nás považuje za samozřejmost. Pro mnoho z Vás, stejně jako pro Zelené, je to provoz školek i o prázdninách.

Zajímá mě více »