Praha 6 neumí jednat s veřejností, zbytečně vyhazuje miliony

Za zpackanou rekonstrukci parku na Perníkářce zaplatí městská část o více než milion korun navíc. Po protestech místních občanů musí totiž kompletně vyměnit povrch i vybavení dětského hřiště. Po rekonstrukci parku Ve Struhách je to další důkaz neschopnosti představitelů radnice Prahy 6 projednat předem svoje plány s veřejností.

Tisková zpráva Strany zelených v Praze 6 ze dne 3.1.2011

Ještě než radnice Prahy 6 v létě loňského roku slavnostně otevřela zrekonstruovaný park v ulici Pražákovská na Hanspaulce, čelila obavám místních, že jejím skutečným záměrem je park zlikvidovat (viz reportáž ČT).

Po otevření parku se ukázalo, že vybavení nového dětského hřiště je nebezpečné a místní proti němu sepsali petici (viz webové stránky občanského sdružení Pro Hanspaulku). Radnice se nyní rozhodla dětské hřiště uzavřít a kompletně přestavět (viz přiložené fotografie).

V letošním roce už podobným způsobem Praha 6 musela na nátlak veřejnosti a zastupitelů zvolených za SZ přehodnotit plán na stavbu japonské zahrady v parku v ulici Ve Struhách (v tomto případě naštěstí ještě před samotným zahájením – viz další informace). Nyní se také ozývají hlasy občanů proti rekonstruované podobě Bachmačského náměstí.

Předsedkyně zelených zastupitelů v Praze 6 Petra Kolínská k tomu říká: „V době hospodářské krize je trestuhodné takové vyhazování peněz kvůli neschopnosti radnice Prahy 6 jednat s veřejností. Zelení dlouhodobě vyzývají vedení Prahy 6, aby svůj postoj k občanům přehodnotilo, ale když jsme například navrhovali projednat s veřejností plánovanou dostavbu Vítězného náměstí, zastupitelé ODS ani neumožnili zařazení tohoto bodu na pořad jednání zastupitelstva.“

Reportáž, kterou na základě této tiskové zprávy 3.1.2011 natočila a odvysílala Česká televize.

Další články z rubriky

Jenerálka

Jenerálka má zůstat zahrádkářům

Praha, 25. 1. 2018 Zastupitelstvo hl. m. Prahy dnes podpořilo zachování ohrožené části zahrádkové osady Jenerálka na Praze 6. Hlavní město bude usilovat o soudní přikázání pozemků části zahrádkové osady do svého výhradního vlastnictví. Části kolonie Jenerálka totiž hrozí zánik kvůli tomu, že soukromý spoluvlastník pozemků usiluje o ukončení zahrádkářské činnosti v této lokalitě.

Zajímá mě více »
Veleslavín

Bývalé Strnadovo zahradnictví ve Veleslavíně se bude rozvíjet dle dohody s místními

Mezi ostře sledované změny na včerejším hlasování zastupitelstva hl. m. Prahy patřil návrh na vybudování obytného souboru na místě bývalého Strnadova zahradnictví u železniční tratě v Praze 6. Veřejnost tuto podobu změny úspěšně napadla u soudu, zejména kvůli předimenzované kapacitě zástavby. Zrušení potvrdil i Nejvyšší soud a nyní tuto podobu změny zamítlo i zastupitelstvo.Znamená to, že se tím uvolnila cesta pro zahájení jednání o nové podobě změny územního plánu, která bude vychazet vstříc potřebám stávajících obyvatel.

Zajímá mě více »