PhDr. Karel Höfer

garant pro oblast sportu a volného času

politolog, poradce a asistent senátora prof. Václava Hampla, místopředseda akademického senátu a doktorand FSV UK, člen komise Prahy 6 pro sport a volný čas

Na Praze 6 žiji prakticky celý život a nedám na ni dopustit. Jsem politolog a pracuji jako poradce a asistent senátora prof. Václava Hampla (mj. za Střešovice, Bubeneč, Hradčany a Sedlec). Po vystudování Petřiny-jih a Gymnázia Nad Alejí moje kroky směřovaly na politologii na Univerzitě Karlově, kde nyní na FSV působím jako doktorand Institutu politologických studií a zároveň jako místopředseda akademického senátu. Vědecké pobyty a část svých studií jsem absolvoval na univerzitách v Lublani, Lisabonu, Leidenu, Lovani, Portu a na Maltě.

V komunální politice se angažuji jako nestraník v Zelených, kteří jsou mi jako středovému liberálovi nejbližší, již od roku 2010. Nyní působím v Komisi pro sportovní a volnočasové aktivity Prahy 6, kde se i díky našemu opozičnímu snažení podařilo přispět k přímé podpoře finanční sportování a volnočasových aktivit dětí, seniorů a handicapovaných a zároveň zachovat podporu tradičním sportovním klubům. Kromě toho jsem v minulých volebních obdobích působil v Komisi pro otevřenou radnici a IT a Komisi pro zahraniční spolupráci Prahy 6. Pro komunální volby v roce 2018 jsem byl garantem programu v oblasti sportu a volného času a v témže roce jsem byl zvolen do školské rady Gymnázia Nad Alejí.

Ve volném čase se kromě aktivní politiky věnuji jejímu zkoumání, tedy politologii (komparativní – volebním systémům, desintegraci států, bývalé Jugoslávii), cestování (za fotbalem i památkami), sportu (rekreační běhání a aktivní fandění nejstaršímu českému klubu s hvězdou na srdci), hudbě (s jamajskými kořeny) nebo třeba pragensii.

Kontakt: karel.hoefer@gmail.com, 777 301 892