Key Investments: účet za minulé hospodaření ODS a ČSSD vystaven

Praha 6 prodává cenné papíry nakoupené přes Key Investments se ztrátou více než 100 milionů korun.

„Bohužel zde řešíme, co s finančním majetkem, který městská část neměla nikdy vlastnit. Není to situace, že by Praha 6 měla robustní finanční strategii, která nevyšla. Praha 6 si v roce 2003 ze široké nabídky správcovských firem vybrala nejen renomované velké banky, ale též malou neznámou společnost Key Investments. Stalo se tak přesto, že Key Investments ani nesplňovala kritéria, která radnice požadovala po ostatních firmách. Výběrovou komisi ovládala ODS, která je tak za příchod Key Investments na Prahu 6 přímo zodpovědná. Radnice vedená ODS a ČSSD následně činnost Key Investments prakticky nekontrolovala. Tyto kroky nás dostaly do situace, kdy už jen hledáme způsoby, jak omezit ztráty.“ komentuje pochybné podnikání s veřejnými prostředky zastupitel Vladimír Šraier (SZ).

Radnicí nekontrolovaná Key Investments postupně nakoupila za peníze Prahy 6 cenné papíry firem, které byly s Key Investments spřátelené. Hodnota cenných papírů byla výrazně nižší než cena, za kterou ji Key Investments Praze 6 nakoupila, a navíc nebyly ani veřejně obchodovatelné. Praha 6 se nakonec ve čtvrtek 23. června rozhodla část pořízených dluhopisů se ztrátou prodat. V případě dluhopisů E Side Property dostane radnice zpět 50 procent hodnoty, v případě Via Chemu přibližně 30 procent. Celková ztráta z celého investičního dobrodružství tak rozhodně překročí 100 milionů korun. Tento krok však nesmí být posledním v celé kauze. Dlouhodobě požadujeme, aby byla z celé kauzy vyvozena trestní i politická zodpovědnost.

http://praha6.zeleni.cz/category/kauzy/key-investments/

http://ceskapozice.lidovky.cz/konec-kauzy-key-investments-praha-6-prodava-cenne-papiry-pki-/tema.aspx?c=A160626_215402_pozice-tema_lube

Další články z rubriky

Katastrální mapa
Hradčany

Zelení: Na Hradčanskou patří nová budova Národní knihovny

Zastupitelé Prahy 6 za Stranu zelených prosazují, aby byl pozemek v blízkosti dejvického nádraží a stanice metra Hradčanská rezervován pro novou budovu Národní knihovny. Prázdná parcela doslova na dohled od Pražského hradu je určena k zástavbě v návaznosti na budoucí zahloubení stávající železnice. Na hlavním městě se v současné době připravuje změna územního plánu, která má rozhodnout o budoucím využití této lokality.

Zajímá mě více »

Dvanáctipatrové věžáky na Hradčanskou nepatří, říkají Zelení. Pražský hrad jako dominanta stačí.

Vznik bloků husté zástavby včetně dvou dvanáctipatrových věžáků v oblasti Hradčanské navrhuje podkladová studie pro změnu územního plánu, kterou bude 12. května 2020 projednávat magistrátní Výbor pro územní rozvoj. Předpokládá se, že nová výstavba přivede do lokality mezi třídou Milady Horákové a stávajícím nádražím Praha-Dejvice na osm tisíc zaměstnanců v kancelářích.

Zajímá mě více »

Na podzim se Praha 6 zazelená

Již 12 let v Praze 6 hájíme v zastupitelstvu veřejný zájem. Zasazujeme se o to, abyste tu mohli spokojeně žít nejen vy, ale i vaše děti. Cílem Zelených je udržitelná Praha 6, otevřená občanům a příjemná k bydlení.

Zajímá mě více »