Zdravotní sestra, nutriční terapeut, podnikatelka, maminka 2 dětí

Pocházím z Mariánských Lázní a v Praze žiji teprve 10 let. Od začátku mi ale byla nejbližší právě městská část Praha 6. Tři roky jsem pracovala v oblasti Veleslavína, 6 let již bydlím v Dejvicích a také zde i podnikám.

Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu, obor Všeobecná sestra. V letech 2004-2006 jsem pracovala jako zdravotní sestra na ARO a ve zdravotnickém zařízení pro cizince v Praze 6. Během zaměstnání jsem vystudovala na Vyšší odborné škole obor Nutriční terapeut. Od roku 2007 jsem působila jako nutriční terapeut v odborné Poradně snižování hmotnosti v Praze 6, mj. jsem také zároveň vedla internetové poradny se zaměřením na zdravé stravování a stravování onkologicky nemocných, spoluvytvářela odborné materiály a účastnila se různých osvětových akcí pro širokou veřejnost.

Krátce po začátku mé první mateřské dovolené v roce 2010 jsem díky náhodě začala s kamarádkou podnikat a otevřela si prodejnu těhotenské módy, která již 4 roky sídlí na Praze 6. Vždy se mi na naší městské části líbily její obchodní třídy s menšími prodejnami, které utváří atmosféru, lákají k procházkám a celkově podporují městský život. Bohužel, poctiví čeští obchodníci z našich měst pomalu mizí a to je velká škoda. Jsem přesvědčena, že pro udržení života v ulicích je potřeba, aby radnice své živnostníky podporovala, stejně tak aby obchodníci spolupracovali s radnicí. Nechci žít v satelitním městě s hypermarkety na okraji, chci Šestku plnou pěkných menších obchodů a hospůdek, ale i parků, dětských hřišť a „sousedských“ kulturních akcí. Zkrátka takovou, kde se lidé potkávají, pomáhají a najdou zde vše ke svému životu. I proto jsem se před rokem rozhodla pro otevření prodejny s dětským oblečením a hračkami, kterou jsem v lokalitě Dejvic tolik postrádala.

Chci se i nadále aktivně podílet na životě v Praze 6 a díky mým širším zkušenostem mám nápady, jak s vámi všemi – občany Prahy 6 – vytvářet živoucí město bez účasti developerů. Jako mamince dvou dětí mi jde také o to, aby měly kvalitní podmínky při pobytu ve školce i škole. Proto kandiduji za Zelené, jejichž program je mi z hlediska bydlení a života ve městě nejbližší.