Jak nakládat s nemovitým majetkem Prahy 6?

K tématu hospodaření Prahy 6 s nemovitostmi se v prosincové Šestce vyjádřil zastupitel a předseda Kontrolního výboru Petr Palacký (Píša):

,,Praze 6 už téměř nezbývá s  čím hospodařit, protože většinu svého nemovitého majetku za  posledních 30 let rozprodala. Několik kol bytových privatizací, desítky volných bytů inzerovaných jen na úřední desce, problematické prodeje pozemků developerům. Výsledkem těchto divokých výprodejů, které jsme jako Zelení vždy kritizovali, jsou 2 miliardy volných finančních prostředků na  účtech, které znehodnocuje inflace, zatímco ceny nemovitostí závratně rostou. Ti, co levně nakoupili, každým rokem bohatnou a Praha 6 chudne. Situace zašla tak daleko, že Praha 6 přišla v posledních letech na „převratnou“ myšlenku: volné finanční prostředky investovat do vlastních nemovitostí, a tak je zhodnotit. Rekonstrukce Dejvické 4 nebo výstavba u Rakovnické – to jsou projekty, které konečně vypadají jako péče řádného hospodáře, a ne jako black friday. Doufejme, že je ani v budoucnu neprodáme. Nebude to ovšem jednoduché. Praha 6 si totiž za ta léta zvykla na  deficitní rozpočet krytý právě příjmy z  výprodeje majetku. Každoroční sekera 200 milionů se bez něj bude v budoucnu látat špatně.“

Noviny Šestka 12/2021, Politická diskuze

Další články z rubriky

Nápad pro Šestku – nejasný osud úspěšného participačního projektu

Veřejností oblíbený projekt participativního rozpočtování Nápad pro Šestku, ve kterém vy sami rozhodujete, kam investovat každý rok 5 milionů korun, po čtyřech úspěšných ročnících letos pokračovat nebude. V roce 2022 má být nahrazen hlasováním v rámci škol, kde si budou žáci vylepšovat školní budovy a pozemky. Komunitní rozvoj škol vítáme, Nápad pro Šestku kvůli tomu ale končit nemusí!

Zajímá mě více »