portrait1

V Praze 6 jsem se narodil, vyrostl a vystudoval. Po letech strávených v jiných částech Prahy a v cizině jsem se rád vrátil a nyní zde působím jako občan i jako podnikatel.

Tvůrčí kavárnu v Mařákově ulici jsme s přáteli otevřeli na konci roku 2009 a od té době se starám o její provoz. Při zakládání podniku i následném provozovaní jsem se setkával a setkávám se vstřícností úředníků, ale také s mnoha zbytečnými byrokratickými překážkami. Příkladem komplikací může být zrušená podpora předzahrádek, jejichž vyřízení je náročné a drahé.

Má občanská a podnikatelská role se spojily, když jsem se spolupodílel na organizaci sousedské slavnosti Zažít město jinak v Mařákově ulici. Tehdy jsme se s ostatními organizátory (zejména Živé město, o.s.) setkali s velkou nevstřícností radnice Prahy 6, která jako jedna z mála pražských radnic dělala velké drahoty i se symbolickou finanční podporou akce.

Rád bych pomohl k dalšímu oživení veřejného prostoru Prahy 6 a k tomu, aby na občanské aktivity nebyly pro radnici přítěží, ale vítanou iniciativou.