Fakta a mýty o výstavbě obecních bytů v Ruzyni

Praha 6 vedená koalicí ODS a ČSSD nemá koncepci dostupného bydlení. Tedy bydlení pro seniory, rodiče samoživitele, mladé rodiny, zkrátka občany, kteří z objektivních důvodů nedosáhnou na hypotéku nebo komerční nájem.

Praha 6 rozprodává posledních několik set obecních bytů, zbavuje se ale i volných malometrážních bytů. Prý jde o zbytný majetek.

Vedení radnice se zavázalo „zpracovat komplexní materiál mapující rozvojový potenciál v oblasti nové obecní bytové výstavby“  Ačkoli je konec volebního období za dveřmi, komplexní materiál není, přitom by se dost hodil. Mohl by objasnit, kdo, kdy a proč vymyslel výstavbu obecních bytů v ulici Rakovnická v Ruzyni.

Podle zápisu komise pro územní rozvoj tam má být postaven bytový dům s malometrážními byty pro seniory a pro mladé jako startovací byty. Tento záměr je podle zápisu „je možné s ohledem na lokalitu v diskusi modifikovat na alternativu běžného developerského projektu s byty spíše rodinného typu do 100 m2, resp. velikostní mix běžné komerční výstavby.“  Záměru nakonec byty prodat by odpovídalo zadání vybudovat v posledním patře pořádně velké terasy.

Bytový komplex industriálního charakteru, který je umístěný ve vilové zástavbě u železniční trati vzbuzuje pochybnosti. Výrazně proti jsou místní, kterým se nelíbí předimenzovanost projektu. Zeleným zastupitelům se navíc nelíbí způsob přípravy a předpokládané náklady 170 milionů korun na cca 80 bytů.

Stavba dosud nemá potřebná povolení, a proto i nadále budeme usilovat o koncepční řešení bytové politiky v Praze 6 a ukončení developerského experimentu placeného z peněz nás všech.

Mgr. Petra Kolínská, zastupitelka Prahy 6 za Zelené

Další články z rubriky

Vedení Prahy 6 není transparentní

Mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 6, které vyvolalo 19 opozičních zastupitelů ze Strany zelených, ODS, ČSSD a KSČM, skončilo dne 16. října 2016 dříve, než začalo. Neschválení programu koaličními stranami neumožnilo projednání kontroverzních bodů jako kontrola hospodaření městské firmy SNEO, a. s., zpožďující se rozsáhlá rekonstrukce Polikliniky Pod Marjánkou, zachování zahrádkářské osady na Jenerálce, zavedení zkušebního provozu autobusů tunelovým komplexem Blanka a využití objektů v Šolínově ulici.

Zajímá mě více »