Zelení vyzývají Prahu 6 – okamžitě přerušte partnerství s tureckou Antalií-Muratpasa

V době, kdy Turecká republika porušila mezinárodní právo a vyvolala v severovýchodní Sýrii vojenskou akci namířenou proti kurdskému etniku, se početná delegace radních Prahy 6 účastní slavnostní návštěvy turecké Antalie. Zelení vyzývají k okamžitému přerušení partnerské spolupráce.

“Považujeme za nepřípustné, aby delegace radních Prahy 6 svou oficiální návštěvou Turecka legitimizovala militarismus tureckých politiků a hrozící humanitární katastrofu”, říká Pavel Weber, zastupitel Prahy 6 a spolupředseda Zelených Prahy 6. Starosta městské části Antalya-Muratpasa Ümit Uysal, na jehož pozvání se delegace z Prahy 6 účastní, přitom vojenské operace turecké armády v Sýrii přivítal a na svém facebooku popřál všem tureckým vojákům, aby se “z války míru proti teroristické organizaci” brzy vrátili domů.

Delegaci Prahy 6 tvoří statutární místostarosta Jakub Stárek (ODS), místostarostové Jan Lacina (STAN), Jiří Lála (ODS) a radní Marián Hošek (KLID – koalice TOP 09 a KDU-ČSL). Cestovní náklady delegace Prahy 6 byly odhadnuty na 50 000 Kč.

“Zatímco v kauze Koněv se politici Prahy 6 předháněli ve své zásadovosti, aktuální porušení mezinárodního práva i snaha zmasakrovat kurdské etnikum se zdají býti méně důležité, než výjezd za teplem,” dodává k tomu Barbora Truksová, spolupředsedkyně Zelených v Praze 6.

Kontakty:
Pavel Weber, pavel.weber@zeleni.cz , 775 317 548
Barbora Truksová, barbora.truksova@zeleni.cz

Další články z rubriky

Budeme se brát na Praze 6

Vážení snoubenci, milí budoucí novomanželé, v případě, že plánujete vstoupit do manželství na území Prahy 6, se vám jistě budou hodit následující tipy a rady pro co nejhladší průběh všech svatebních příprav.

Zajímá mě více »

Otevřená radnice

Zasadíme se o to, aby informace z radnice byly včasné, přehledné a snadno dostupné. Bude vás bavit nás kontrolovat. Na setkávání a společné plánování se těší zastupitelé Strany zelených.

Zajímá mě více »