solinova

Zelení: Praha 6 selhává v péči o svěřený majetek

Tisková zpráva, Praha 2. 3. 2018 Domy jako je Břevnovský mrakodrap, Dejvická 4, domy v Šolínově ulici nebo i Šatovka to jsou doklady neschopnosti městské části Praha 6 řádně spravovat svěřený majetek. Výmluvy na územní plán neobstojí.

Starosta Kolář v roce 2016 slíbil Pražanům, že v roce 2018 bude Šatovka opravená a budou v ní opět moci bydlet lidé. Uvedl to tehdy v tiskové zprávě radnice. Dnes starosta tvrdí, že se Šatovkou nemůže nic dělat kvůli změně územního plánu. V domě přitom mohli celou dobu nepřetržitě bydlet lidé, objekt je v územním plánu veden jako plocha čistě obytná.

Projednávání změny územního plánu č. 2778/00 přešlapovalo v letech 2011-2014 (za vlády TOP 09) na místě, od roku 2015, kdy jsou Zelení v koalici, běží její  schvalování zcela standardním tempem.

“O finálním schválení změny budeme v zastupitelstvu hlasovat letos v březnu. Praha 6 však ve svém rozpočtu pro tento rok ani v rozpočtovém výhledu s investicí do Šatovky nepočítá. Takže se stejně další tři roky nebude nic dít,” uvedla Petra Kolínská, náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj hl. m. Prahy

Praha 6 by podle Kolínské měla vrátit všechny objekty, o které se neumí dlouhodobě postarat. “Jejich seznam je poměrně dlouhý. Objekty a pozemky jsou buď nevyužité nebo se jich Praha 6 zbavuje prodejem. To je strategie městské části,“ doplňuje Kolínská.

Příklady objektů svěřených městské části, které jsou několik let opuštěné a chátrají:
Obytný dům na adrese Dejvická 4 – dům je prázdný minimálně od roku 2008
Objekt na adrese Evropská 4 – dům je prázdný minimálně od roku 2012
Dům v Radimově 8 známý jako “Břevnovský mrakodrap” – dům je prázdný minimálně od roku 2014, ačkoli předtím prošel rekonstrukcí, má novou střechu a vyměněná okna.

Harmonogram projednávání změny územního plánu Z 2778/00

  • 2011 – podání podnětu městskou částí Praha 6
  • Zadání změny bylo schváleno usnesením ZHMP č. 31/31 ze dne 19. 9. 2013 včetně zpracování podkladové studie.
  • Společné jednání nad návrhem změny se konalo dne 17. 6. 2015
  • Proběhlo vyhodnocení společného jednání a práce na zapracování změn, vzešlých ze Společného jednání
  • Veřejné projednání návrhu změny se konalo dne 12. 12. 2016
  • Následně proběhlo vyhodnocení veřejného projednání – podzim 2017
  • Projednání návrhu na Komisi pro změny územního plánu proběhlo 4. 12. 2017
  • Projednání návrhu na Výboru pro územní rozvoj a územní plán proběhlo 18. 1. 2018
  • Projednání na Zastupitelstvu hlavního města Prahy proběhne 22.  března 2018

Další články z rubriky

Veleslavín

Bývalé Strnadovo zahradnictví ve Veleslavíně se bude rozvíjet dle dohody s místními

Mezi ostře sledované změny na včerejším hlasování zastupitelstva hl. m. Prahy patřil návrh na vybudování obytného souboru na místě bývalého Strnadova zahradnictví u železniční tratě v Praze 6. Veřejnost tuto podobu změny úspěšně napadla u soudu, zejména kvůli předimenzované kapacitě zástavby. Zrušení potvrdil i Nejvyšší soud a nyní tuto podobu změny zamítlo i zastupitelstvo.Znamená to, že se tím uvolnila cesta pro zahájení jednání o nové podobě změny územního plánu, která bude vychazet vstříc potřebám stávajících obyvatel.

Zajímá mě více »