solinova

Zelení: Praha 6 selhává v péči o svěřený majetek

Tisková zpráva, Praha 2. 3. 2018 Domy jako je Břevnovský mrakodrap, Dejvická 4, domy v Šolínově ulici nebo i Šatovka to jsou doklady neschopnosti městské části Praha 6 řádně spravovat svěřený majetek. Výmluvy na územní plán neobstojí.

Starosta Kolář v roce 2016 slíbil Pražanům, že v roce 2018 bude Šatovka opravená a budou v ní opět moci bydlet lidé. Uvedl to tehdy v tiskové zprávě radnice. Dnes starosta tvrdí, že se Šatovkou nemůže nic dělat kvůli změně územního plánu. V domě přitom mohli celou dobu nepřetržitě bydlet lidé, objekt je v územním plánu veden jako plocha čistě obytná.

Projednávání změny územního plánu č. 2778/00 přešlapovalo v letech 2011-2014 (za vlády TOP 09) na místě, od roku 2015, kdy jsou Zelení v koalici, běží její  schvalování zcela standardním tempem.

“O finálním schválení změny budeme v zastupitelstvu hlasovat letos v březnu. Praha 6 však ve svém rozpočtu pro tento rok ani v rozpočtovém výhledu s investicí do Šatovky nepočítá. Takže se stejně další tři roky nebude nic dít,” uvedla Petra Kolínská, náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj hl. m. Prahy

Praha 6 by podle Kolínské měla vrátit všechny objekty, o které se neumí dlouhodobě postarat. “Jejich seznam je poměrně dlouhý. Objekty a pozemky jsou buď nevyužité nebo se jich Praha 6 zbavuje prodejem. To je strategie městské části,“ doplňuje Kolínská.

Příklady objektů svěřených městské části, které jsou několik let opuštěné a chátrají:
Obytný dům na adrese Dejvická 4 – dům je prázdný minimálně od roku 2008
Objekt na adrese Evropská 4 – dům je prázdný minimálně od roku 2012
Dům v Radimově 8 známý jako “Břevnovský mrakodrap” – dům je prázdný minimálně od roku 2014, ačkoli předtím prošel rekonstrukcí, má novou střechu a vyměněná okna.

Harmonogram projednávání změny územního plánu Z 2778/00

  • 2011 – podání podnětu městskou částí Praha 6
  • Zadání změny bylo schváleno usnesením ZHMP č. 31/31 ze dne 19. 9. 2013 včetně zpracování podkladové studie.
  • Společné jednání nad návrhem změny se konalo dne 17. 6. 2015
  • Proběhlo vyhodnocení společného jednání a práce na zapracování změn, vzešlých ze Společného jednání
  • Veřejné projednání návrhu změny se konalo dne 12. 12. 2016
  • Následně proběhlo vyhodnocení veřejného projednání – podzim 2017
  • Projednání návrhu na Komisi pro změny územního plánu proběhlo 4. 12. 2017
  • Projednání návrhu na Výboru pro územní rozvoj a územní plán proběhlo 18. 1. 2018
  • Projednání na Zastupitelstvu hlavního města Prahy proběhne 22.  března 2018

Další články z rubriky

Vokovice

V okolí Džbánu se v současnosti stavět nebude. Zbývá vyřešit budoucnost a minulost.

V součtu téměř deset hodin se věnovali ve čtvrtek 24. 2. 2022 osudu okolí vodní nádrže Džbán, kde firma Molepo hodlá stavět bytové domy. I díky tlaku petice Nechte Šárku dýchat iniciované Zelenými byl zamítnut návrh na pořízení změny územního plánu v lokalitě mezi vodní nádrží a Evropskou třídou. Nadále ovšem zbývá vyřešit budoucnost celého areálu a prověřit rovněž jeho problematickou minulost.

Zajímá mě více »

Kauza Džbán – koupili si koupaliště, ale chodili se jim tam koupat lidi

Vlastník areálu Džbánu, společnost Molepo, ve středu 12. ledna oznámila, že areál koupaliště pro rok 2022 zavírá. Důvodem má být havarijní stav budov v jeho areálu a nerentabilita nutných investic. “Naším cílem je nejen komplexní revitalizace a rekonstrukce okolí nádrže Džbán, ale také bytová výstavba na pozemcích na Evropské třídě a podél budovy Cube,” uvedla společnost s tím, že městská část Praha 6 dlouhodobě blokuje změnu územního plánu, která by společnosti umožnila zástavbu pozemků.

Zajímá mě více »