Zelení podávají stížnost na moderátora demonstrace Chcípl PES

Zastupitelé za Stranu zelených z Prahy 6 se distancují od chování zastupitele Prahy 6 Jana Dočekala, který vzhledem k moderování demonstrace Chcípl PES flagrantním způsobem porušil zákonný pořádek České republiky, a podávají vůči jeho jednání podnět k Mandátovému výboru Zastupitelstva MČ Praha 6.

V neděli 10. ledna proběhla na pražském Staroměstském náměstí demonstrace nazvaná  Chcípl PES. Tato demonstrace představovala několikeré porušení protiepidemických opatření – překročení zákazu shromažďování daného nouzovým stavem, minimální rozestupy, absence roušek u většiny účastníků a další činnosti, které prokazatelně vedou k šíření nemoci covid 19.

“Jako členové Zastupitelstva Prahy 6 považujeme za nepřijatelné, že byl jedním z pořadatelů demonstrace člen zastupitelstva Jan Dočekal (místopředseda zastupitelského klubu ODS, politická příslušnost Svobodní). Vzhledem k tomu podáváme podnět Mandátovému výboru ZMČ Praha 6 a vyzýváme vedení ODS Praha 6, aby se od chování člena svého klubu jednoznačně distancovalo” říká zelený zastupitel Pavel Weber.

“Chápeme frustraci lidí, která je z velké části způsobena selháním vlády a především premiéra Babiše. Ten místo toho, aby se věnoval podpoře živnostníků a zaměstnanců v těch částech ekonomiky na které dopadá pandemická situace, prosadil spolu s ODS snížení daní, které ve svém důsledku ještě sníží schopnost pomoci postiženým. Ale při plném respektu ke svobodě slova je nutné odmítnout nezodpovědné pořádání masových demonstrací s konspiračním odérem, který nedělní demonstraci provázel,” dodává zelený zastupitel Petr Palacký (Píša). “V situaci, kdy jsou nemocnice vzhledem k počtu hospitalizovaných pacientů s covid 19 na hraně svých kapacit, je nejen popřením zdravého rozumu, ale především plivnutím do tváře všem zdravotníkům.”

Kontakty: Petr Palacký (Píša), petr.pisa@zeleni.cz ,  603 114 577

Pavel Weber, pavel.weber@zeleni.cz , 775 317 548

Další články z rubriky

Zelení v Praze 6 jdou do voleb s hnutím STAN

Lídrem ze Zelené bude předseda Kontrolního výboru ZMČ Prahy 6, historik Petr Palacký, který obsadí třetí místo společné kandidátky. Lídrem kandidátky bude pražský poslanec hnutí STAN a současný místostarosta pro správu majetku, hospodářskou politiku, kulturu, sport a volný čas Jan Lacina. Společným kandidátem na starostu pak bude současný předseda Kulturní komise Prahy 6, manažer v kultuře a vysokoškolský pedagog Petr Prokop, který na společné kandidátce zaujme druhou pozici.

Zajímá mě více »
Vokovice

V okolí Džbánu se v současnosti stavět nebude. Zbývá vyřešit budoucnost a minulost.

V součtu téměř deset hodin se věnovali ve čtvrtek 24. 2. 2022 osudu okolí vodní nádrže Džbán, kde firma Molepo hodlá stavět bytové domy. I díky tlaku petice Nechte Šárku dýchat iniciované Zelenými byl zamítnut návrh na pořízení změny územního plánu v lokalitě mezi vodní nádrží a Evropskou třídou. Nadále ovšem zbývá vyřešit budoucnost celého areálu a prověřit rovněž jeho problematickou minulost.

Zajímá mě více »

Nápad pro Šestku – nejasný osud úspěšného participačního projektu

Veřejností oblíbený projekt participativního rozpočtování Nápad pro Šestku, ve kterém vy sami rozhodujete, kam investovat každý rok 5 milionů korun, po čtyřech úspěšných ročnících letos pokračovat nebude. V roce 2022 má být nahrazen hlasováním v rámci škol, kde si budou žáci vylepšovat školní budovy a pozemky. Komunitní rozvoj škol vítáme, Nápad pro Šestku kvůli tomu ale končit nemusí!

Zajímá mě více »