Zelení mají skončit ve vedení Prahy 6

Zelení jsou třetí nejsilnější klub, ve volbách jsme posílili o polovinu mandátů. Před rokem jsme se stali součástí koalice vítězů. Spojovala nás vůle spravovat Prahu 6 lépe, než jak to dělala dlouholetá koalice ODS–ČSSD.

Koaliční partneři se rozhodli spolupráci ukončit bez jednání o výhradách k nám. Nečekaný krok si vysvětlujeme tak, že se chystají rozhodnutí v oblasti hospodaření, u kterých by zelení byli na obtíž. Odvolání Zelených z vedení radnice je na programu zastupitelstva 27. listopadu.

Zelení se za rok ve vedení zasadili o:

  • Dotace na regeneraci vnitrobloků s rozpočtem 4 miliony korun
  • Maximální zachování rozsahu povrchové MHD po otevření nových stanic metra
  • Úpravy projektu prodloužení tramvaje na Dědinu podle připomínek místních občanů
  • Zrušení plošného postřiku chodníků jedovatými herbicidy
  • Nové přechody pro chodce a další zklidňující opatření v dopravě pro větší bezpečnost pěších
  • Přípravu koncepčního materiálu ke zlepšení podmínek pro chodce i cyklisty
  • Zapojení veřejnosti do rozhodování o budoucnosti území Prahy 6

Přijďte podpořit zelenou politiku veřejně a nahlas 27. 11. 2015 od 10 hodin na jednání zastupitelstva Prahy 6!

„Obdivuji práci zelených a jejich energii upozorňovat na problémy. V budoucnu se i v Praze 6 bude jednat o důležitých momentech, které ovlivní další život města jako jsou návrhy na změnu územního plánu, prodeje pozemků a nemovitostí. Nejen Praha 6 takové lidi ve vedení města potřebuje.“

Maxim Velčovský,
designér a pedagog na VŠUP

„Nová tvář radnice Prahy 6 se mi líbila, o to méně je mi pochopitelné, co se teď děje.“

Pavel Ripka,
děkan Elektrotechnické fakulty ČVUT

„S nesouhlasem sleduji situaci na Praze 6, kde ostatní koaliční strany (TOP09, ANO, STAN, KDU-ČSL) náhle, bez předchozí komunikace nespokojenosti a s rudimentárním vysvětlením vypověděly koaliční smlouvu Straně zelených. Zrovna na Praze 6 přitom zelení dlouhodobě a úspěšně hájí v desítkách kauz zájmy zdejších občanů.“

Václav Hampl,
senátor, bývalý rektor Univerzity Karlovy

Další odkazy:

Další články z rubriky

Koaliční smlouva podepsána. Starostou bude Jakub Stárek, Petr Palacký bude radním pro životní prostředí a klima

Koaliční smlouvu pro následující volební období v Praze 6 uzavřely tři politické kluby. Jedná se o koalici ODS a KDU-ČSL, dále STAN s podporou Zelených a klub PRAHA 6 SOBĚ. Podpisem smlouvy tak byla završena řada jednání, v nichž našly tyto tři kluby shodu jak na tématech pro příští čtyři roky, tak i na personálním rozložení sil v koalici.

Zajímá mě více »
Katastrální mapa
Dejvice

Zelení: Na Hradčanskou patří nová budova Národní knihovny

Zastupitelé Prahy 6 za Stranu zelených prosazují, aby byl pozemek v blízkosti dejvického nádraží a stanice metra Hradčanská rezervován pro novou budovu Národní knihovny. Prázdná parcela doslova na dohled od Pražského hradu je určena k zástavbě v návaznosti na budoucí zahloubení stávající železnice. Na hlavním městě se v současné době připravuje změna územního plánu, která má rozhodnout o budoucím využití této lokality.

Zajímá mě více »

Dvanáctipatrové věžáky na Hradčanskou nepatří, říkají Zelení. Pražský hrad jako dominanta stačí.

Vznik bloků husté zástavby včetně dvou dvanáctipatrových věžáků v oblasti Hradčanské navrhuje podkladová studie pro změnu územního plánu, kterou bude 12. května 2020 projednávat magistrátní Výbor pro územní rozvoj. Předpokládá se, že nová výstavba přivede do lokality mezi třídou Milady Horákové a stávajícím nádražím Praha-Dejvice na osm tisíc zaměstnanců v kancelářích.

Zajímá mě více »