Zelení mají skončit ve vedení Prahy 6

Zelení jsou třetí nejsilnější klub, ve volbách jsme posílili o polovinu mandátů. Před rokem jsme se stali součástí koalice vítězů. Spojovala nás vůle spravovat Prahu 6 lépe, než jak to dělala dlouholetá koalice ODS–ČSSD.

Koaliční partneři se rozhodli spolupráci ukončit bez jednání o výhradách k nám. Nečekaný krok si vysvětlujeme tak, že se chystají rozhodnutí v oblasti hospodaření, u kterých by zelení byli na obtíž. Odvolání Zelených z vedení radnice je na programu zastupitelstva 27. listopadu.

Zelení se za rok ve vedení zasadili o:

  • Dotace na regeneraci vnitrobloků s rozpočtem 4 miliony korun
  • Maximální zachování rozsahu povrchové MHD po otevření nových stanic metra
  • Úpravy projektu prodloužení tramvaje na Dědinu podle připomínek místních občanů
  • Zrušení plošného postřiku chodníků jedovatými herbicidy
  • Nové přechody pro chodce a další zklidňující opatření v dopravě pro větší bezpečnost pěších
  • Přípravu koncepčního materiálu ke zlepšení podmínek pro chodce i cyklisty
  • Zapojení veřejnosti do rozhodování o budoucnosti území Prahy 6

Přijďte podpořit zelenou politiku veřejně a nahlas 27. 11. 2015 od 10 hodin na jednání zastupitelstva Prahy 6!

„Obdivuji práci zelených a jejich energii upozorňovat na problémy. V budoucnu se i v Praze 6 bude jednat o důležitých momentech, které ovlivní další život města jako jsou návrhy na změnu územního plánu, prodeje pozemků a nemovitostí. Nejen Praha 6 takové lidi ve vedení města potřebuje.“

Maxim Velčovský,
designér a pedagog na VŠUP

„Nová tvář radnice Prahy 6 se mi líbila, o to méně je mi pochopitelné, co se teď děje.“

Pavel Ripka,
děkan Elektrotechnické fakulty ČVUT

„S nesouhlasem sleduji situaci na Praze 6, kde ostatní koaliční strany (TOP09, ANO, STAN, KDU-ČSL) náhle, bez předchozí komunikace nespokojenosti a s rudimentárním vysvětlením vypověděly koaliční smlouvu Straně zelených. Zrovna na Praze 6 přitom zelení dlouhodobě a úspěšně hájí v desítkách kauz zájmy zdejších občanů.“

Václav Hampl,
senátor, bývalý rektor Univerzity Karlovy

Další odkazy:

Další články z rubriky

Koaliční smlouva podepsána. Starostou bude Jakub Stárek, Petr Palacký bude radním pro životní prostředí a klima

Koaliční smlouvu pro následující volební období v Praze 6 uzavřely tři politické kluby. Jedná se o koalici ODS a KDU-ČSL, dále STAN s podporou Zelených a klub PRAHA 6 SOBĚ. Podpisem smlouvy tak byla završena řada jednání, v nichž našly tyto tři kluby shodu jak na tématech pro příští čtyři roky, tak i na personálním rozložení sil v koalici.

Zajímá mě více »
Katastrální mapa
Dejvice

Zelení: Na Hradčanskou patří nová budova Národní knihovny

Zastupitelé Prahy 6 za Stranu zelených prosazují, aby byl pozemek v blízkosti dejvického nádraží a stanice metra Hradčanská rezervován pro novou budovu Národní knihovny. Prázdná parcela doslova na dohled od Pražského hradu je určena k zástavbě v návaznosti na budoucí zahloubení stávající železnice. Na hlavním městě se v současné době připravuje změna územního plánu, která má rozhodnout o budoucím využití této lokality.

Zajímá mě více »