Ve volbách jsme na Praze 6 dosáhli na 8,91 %. Celkově to bohužel v celé ČR nestačilo (3,77 %). Děkujeme vám za přízeň a těšíme se, že se společně potkáme u podzimních komunálních voleb do Prahy 6. Kompletní výsledky voleb do Evropského parlamentu 2014 z Prahy 6.

Chceme prosperující Česko. Bez Evropy to nepůjde

Chceme úspěšnou a udržitelnou českou ekonomiku. Naše prosperita je spjatá s dobrým fungováním celé eurozóny, do které směřuje zhruba 80 procent našeho vývozu. Zelení podpoří evropské programy, které pomohou vytvořit nová pracovní místa v regionech a dají šanci na práci absolventům i lidem v předdůchodovém věku.

Chceme, aby evropské fondy přestaly být krmelcem pro politické podnikatele

Evropské dotace se v Česku staly synonymem pro tunely lobbistů a lokálních kmotrů. Tohle musí skončit. Chceme, aby evropskou podporu získaly jen projekty, které budou hospodárné a zlepší každodenní život lidí. Budeme požadovat, aby příjemci dotací kompletně zveřejnili svou vlastnickou strukturu. Bez zbytečné byrokracie chceme nasměrovat investice do veřejné dopravy či výroby s vysokou přidanou hodnotou.

Chceme sebevědomou Evropu, která se nenechá vydírat diktátory

I kvůli krizi na Ukrajině je čím dál patrnější, proč je důležité být pevnou součástí Evropské unie. A proč je důležité, aby Evropa byla jednotná a akceschopná. Jedině energetická nezávislost nám však dá skutečnou sílu chránit naši bezpečnost, lidská práva a demokracii proti agresivním režimům.

Chceme zdravý život ve zdravé krajině

Víme, že zdraví je to nejcennější, co máme. Proto chceme zdravé potraviny pro děti i dospělé. Prosazujeme důslednou ochranu spotřebitele i účinnou podporu místním zemědělcům. Budeme chránit kvalitní zemědělskou půdu i vzácnou přírodu.

Kde se můžete dozvědět více?

A umíme být i vtipní!

Tentokrát žádný rap, představujeme Eurosong! „Chceme prolomit hranice běžné předvolební kampaně a upozornit na význam evropských voleb. S nadsázkou jsme využili i stereotypů, které o sobě vzájemně sdílí různé evropské země. Odlehčený klip, jehož smyslem je hlavně ukázat, že zelení vidí ve sjednocené Evropě jedinečnou šanci, jak posunout Česko dopředu“, doplňuje Ondřej Liška, lídr kandidátky a předseda zelených.

Novinky ze Strany zelených