Sídliště Petřiny – rozvoj řešme jako celek s ohledem na veřejnou infrastrukturu

Co by měla udělat Praha 6 pro rozvoj Petřin? V rubrice Politická diskuze v únorové Šestce se k tématu vyjádřil zastupitel a místopředseda Komise pro otevřenou radnici Pavel Weber.

,,Petřiny jsou jedním z nejstarších panelových sídlišť v Praze. Po dlouhých letech nutných na růst stromů a dobudování infrastruktury se naplnil tehdejší záměr autorů o bydlení v rozvolněné zástavbě s dostatkem zeleně a služeb v okolí. Napojení na metro zvýšilo atraktivitu lokality a kam přijíždí metro, přichází developeři. Může to být dobrá i špatná zpráva, závisí totiž na zkoordinování jejich plánů Prahou 6 s potřebami místních.

Na Petřinách se aktuálně chystá hned 10 velkých projektů na těchto místech: Obchodní dům Petřiny, Menza Větrník, nástavba Normy, dům místo domácích potřeb na konečné, sportovní centrum Markéta a parkovací dům, bytové domy místo garáží Radimova, výstavba za Benzinou, nástavba ÚVN, bývalá sauna ve Střešovicích, zástavba severního okraje Petřin.

Praha 6 musí zhodnotit dopad všech těchto projektů na život obyvatel Petřin a začít řešit Petřiny jako celek. Každý z těchto projektů totiž může být i pěkný či bezproblémový, společně ale znamenají velký tlak na doplnění veřejné infrastruktury, která tu už teď chybí.“

Noviny Šestka 2/2021, Politická diskuze

Další články z rubriky

Vokovice

V okolí Džbánu se v současnosti stavět nebude. Zbývá vyřešit budoucnost a minulost.

V součtu téměř deset hodin se věnovali ve čtvrtek 24. 2. 2022 osudu okolí vodní nádrže Džbán, kde firma Molepo hodlá stavět bytové domy. I díky tlaku petice Nechte Šárku dýchat iniciované Zelenými byl zamítnut návrh na pořízení změny územního plánu v lokalitě mezi vodní nádrží a Evropskou třídou. Nadále ovšem zbývá vyřešit budoucnost celého areálu a prověřit rovněž jeho problematickou minulost.

Zajímá mě více »

Kauza Džbán – koupili si koupaliště, ale chodili se jim tam koupat lidi

Vlastník areálu Džbánu, společnost Molepo, ve středu 12. ledna oznámila, že areál koupaliště pro rok 2022 zavírá. Důvodem má být havarijní stav budov v jeho areálu a nerentabilita nutných investic. “Naším cílem je nejen komplexní revitalizace a rekonstrukce okolí nádrže Džbán, ale také bytová výstavba na pozemcích na Evropské třídě a podél budovy Cube,” uvedla společnost s tím, že městská část Praha 6 dlouhodobě blokuje změnu územního plánu, která by společnosti umožnila zástavbu pozemků.

Zajímá mě více »