Setkání občanů se senátorem Václavem Hamplem

Setkání občanů se senátorem Václavem Hamplem, zvoleným s podporou Strany zelených, se uskutečnilo 14. května 2015 v tvůrčí kavárně Vypálené Koťátko v Praze - Dejvicích.

Na diskusi přišlo zajímavé spektrum občanů, kteří měli dobré otázky a někteří přišli dokonce předem výborně připraveni včetně několika členů Strany zelených v Praze 6, která debatu organizovala: První obsáhlý dotaz posluchače z řad občanů byl hned na závažné téma – extremismus a jak mu mohou politici čelit. Václav Hampl je předseda Evropského výboru Senátu a tak se debata točila také kolem války na Ukrajině a Ruska. Senátor opakovaně vyzdvihoval význam Angely Merkel při jednáních a pojmenování reality.

Optikou bývalého rektora Univerzity Karlovy hodnotil situaci ve školství a vypíchnul jako problém: nestabilitu a nepředvídatelnost. Na doměnku že přílišný počet studentů vysokým školám škodí vyjádřil názor, že za komunismu byly školy jedním z nástrojů na ovládnutí obyvatelstva a společenská objednávka počty škol i studentů navýšit je logická. Novela vysokoškolského zákona je nutná nicméně měla by být ambicióznější – změny v akreditačním procesu nestačí.

Obecnou diskusí o kampusech a o komerčně zhodnocovaných vysokoškolských pozemcích jsme se dostali až k památkám, stavbám na Praze 6, letišti a obchvatu kolem Prahy.

Padaly rozličné dotazy, kdy se prostě lidé chtěli dozvědět, kde si názorově stojí. Když došlo na dotaz o zákazu kouření v restauracích, postavil věc rezolutně: „Jako fyziolog silně odmítám kouření a jsem alergický na řeči o svobodě!“

Pane senátore, děkujeme za setkání a těšíme se zas někdy na shledanou!

Setkání občanů se senátorem Václavem Hamplem

Další články z rubriky

Koaliční smlouva podepsána. Starostou bude Jakub Stárek, Petr Palacký bude radním pro životní prostředí a klima

Koaliční smlouvu pro následující volební období v Praze 6 uzavřely tři politické kluby. Jedná se o koalici ODS a KDU-ČSL, dále STAN s podporou Zelených a klub PRAHA 6 SOBĚ. Podpisem smlouvy tak byla završena řada jednání, v nichž našly tyto tři kluby shodu jak na tématech pro příští čtyři roky, tak i na personálním rozložení sil v koalici.

Zajímá mě více »
Katastrální mapa
Dejvice

Zelení: Na Hradčanskou patří nová budova Národní knihovny

Zastupitelé Prahy 6 za Stranu zelených prosazují, aby byl pozemek v blízkosti dejvického nádraží a stanice metra Hradčanská rezervován pro novou budovu Národní knihovny. Prázdná parcela doslova na dohled od Pražského hradu je určena k zástavbě v návaznosti na budoucí zahloubení stávající železnice. Na hlavním městě se v současné době připravuje změna územního plánu, která má rozhodnout o budoucím využití této lokality.

Zajímá mě více »

Dvanáctipatrové věžáky na Hradčanskou nepatří, říkají Zelení. Pražský hrad jako dominanta stačí.

Vznik bloků husté zástavby včetně dvou dvanáctipatrových věžáků v oblasti Hradčanské navrhuje podkladová studie pro změnu územního plánu, kterou bude 12. května 2020 projednávat magistrátní Výbor pro územní rozvoj. Předpokládá se, že nová výstavba přivede do lokality mezi třídou Milady Horákové a stávajícím nádražím Praha-Dejvice na osm tisíc zaměstnanců v kancelářích.

Zajímá mě více »