Do centrálního prostoru před obchodním domem je umístěna odpočinková zóna, zahrnující hřiště potažené červenou gumou, lavičky a veřejné pítko. Nechybí ani stojany na kola. Většina zeleně je tvořena rostlinami vhodnými k zachycování dešťové vody v městských podmínkách, které dokážou při svém vhodném použití snižovat úroveň znečištění.
Oproti současné situaci jsou parkovací místa pro automobily umístěna do postranních částí prostoru. Návrh počítá s jednosměrným provozem na parkovišti, s vjezdem nacházejícím se v pravé straně obrázku. Kvůli výjezdu z parkoviště by došlo k mírnému posunutí stávající autobusové zastávky. Současnému prostoru vizuálně dominují kontejnery na tříděný odpad, i ty návrh zachovává, ovšem umísťuje je na méně centrální místo vedle objektu obchodního domu.
Návrh byl inspirován analogickými projekty jak ze zahraničí (nákupní centra Mpreis v Rakousku, Whole foods v USA), tak domácími (Billa v Litomyšli). Jeho autorem je Peter Bednář.



Vizualizace proměn veřejných prostorů prezentované Stranou zelených mají posloužit jako návrhy pro dalšídiskuzi. Zelení se dlouhodobě zasazují o to, aby se před vylepšením veřejných prostranství úpravy probraly s jejich uživateli. Na zadání pro urbanisty se proto musí podílet všichni zájemci z řad veřejnosti., výsledný návrh posléze vzejde z architektonické soutěže. Kvalitně připravený návrh přitom zpravidla ušetří peníze při realizaci. Praxe zároveň ukázala, že veřejné prostory, jejichž podobu lidé mohli ovlivnit, jsou více využívány a dokonce lépe odolávají vandalům nebo kriminalitě.