Nové dotace podpoří kulturní život v Praze 6

Hanspaulský festival, koncerty na kopci, kino Dlabačov, Doktorfest, divadelní performance na tramvajové smyčce v Dlabačově, vystoupení tanečních souborů Rosénka nebo Caramelka, patří mezi podpořené projekty z dotačního programu Kultura 2016.

„Přihlásilo se celkem 92 projektů se souhrnným požadavkem 23 mil. Kč, z toho 13 mil. Kč na projekty jednoleté,“ shrnuje Romana Vylitová, vedoucí oddělení kultury. Po kontrole formálních náležitostí vyřadila kulturní komise 14 projektů, které v termínu nedodali povinné přílohy nebo nedodrželi procento kofinancování. Poté komise projekty bodově ohodnotila a navrhla výši příspěvku. Rozhodla se podpořit celkem 30 kulturních projektů, z toho letos poprvé také 7 víceletých (čtyři dvouleté, jeden čtyřletý a dva tříleté projekty.)

Nejvíce bodů, 79,5 ze 100, získal projekt Zahradní slavnost v Domově Sedlec. Mezi podpořenými projekty je také projekt Open House Festival, který umožňuje zájemcům navštívit budovy, které jsou jinak veřejnosti zavřené, v Praze 6 půjde např. o Skleněný palác nebo Posádkové velitelství Praha. Podporu získaly také Velikonoce v Písecké bráně, koncerty vážné hudby, hudební festivaly nebo pobočka městské knihovny v Národní technické knihovně.

„Podpořit se podařilo i projekty komunitního rázu jako jsou vycházky a sousedské akce pořádané sdružením Živé město na Praze 6, byť menší finanční částkou, než v minulém kole,“ dodává členka kulturní komise za SZ Karolína Brabcová.

Neúspěšní žadatelé nebo ti, kteří uzávěrku minuli, mohou zkusit podat žádost o podporu v druhém kole pro druhou polovinu roku a pro projekty začínající v druhé polovině roku. Program vyhlásí radnice koncem ledna. Kromě toho může kdokoliv požádat o tzv. rychlou podporu na kulturu formou daru nebo dotace do 10 000 Kč, na kterou je v příštím roce k dispozici 250 000 Kč. Podrobnosti najdete na www.praha6.cz/kultura nebo v sekci Dotace.

Další články z rubriky

Katastrální mapa
Dejvice

Zelení: Na Hradčanskou patří nová budova Národní knihovny

Zastupitelé Prahy 6 za Stranu zelených prosazují, aby byl pozemek v blízkosti dejvického nádraží a stanice metra Hradčanská rezervován pro novou budovu Národní knihovny. Prázdná parcela doslova na dohled od Pražského hradu je určena k zástavbě v návaznosti na budoucí zahloubení stávající železnice. Na hlavním městě se v současné době připravuje změna územního plánu, která má rozhodnout o budoucím využití této lokality.

Zajímá mě více »

Dvanáctipatrové věžáky na Hradčanskou nepatří, říkají Zelení. Pražský hrad jako dominanta stačí.

Vznik bloků husté zástavby včetně dvou dvanáctipatrových věžáků v oblasti Hradčanské navrhuje podkladová studie pro změnu územního plánu, kterou bude 12. května 2020 projednávat magistrátní Výbor pro územní rozvoj. Předpokládá se, že nová výstavba přivede do lokality mezi třídou Milady Horákové a stávajícím nádražím Praha-Dejvice na osm tisíc zaměstnanců v kancelářích.

Zajímá mě více »

Na podzim se Praha 6 zazelená

Již 12 let v Praze 6 hájíme v zastupitelstvu veřejný zájem. Zasazujeme se o to, abyste tu mohli spokojeně žít nejen vy, ale i vaše děti. Cílem Zelených je udržitelná Praha 6, otevřená občanům a příjemná k bydlení.

Zajímá mě více »