Další kolo dotací na kulturní akce pro rok 2015

Koalici se podařilo alokovat na kulturní granty téměř šestkrát více finančních prostředků než dříve a nastavit jasná a transparentní pravidla pro jejich udělování.

Minulý týden schválila kulturní komise téměř jednohlasně další kolo dotací na kulturní akce pro rok 2015. Koalici se tak podařilo již letos alokovat na kulturní granty téměř šestkrát více finančních prostředků, než tomu bylo za vlády ODS a ČSSD (2 400 000 Kč versus 400 000 Kč).

Grantová pravidla a jejich hodnocení byla vytvářena dle vzoru magistrátních grantů a grantů udělovaných renomovanými nadacemi. Měla by být objektivnější – hodnotit se bude dle jasných kritérií (zkušenost uchazeče, kvalita projektu a rozpočet), a to jak pro hodnotitele, tak pro žadatele.

Současně by měla být pro žadatele co nejméně byrokratická. Nově mohou žadatelé v dotačním řízení žádat o částečné hrazení mzdových a investiční nákladů na své projekty. Snahou bylo, aby tyto granty podpořily živou, profesionální a alternativní kulturu pro všechny generace vedle zavedených dobrovolných a volnočasových kulturních aktivit. Koalice tak plní svůj slib v programovém prohlášení, že bude více projektů podporovat v dotačním (dříve grantovém) řízení a méně kulturních akcí objednávat. Věříme, že tím občané Prahy 6 dostanou „daleko více muziky za méně peněz“.

Jednoletý dotační program Kultura, deadline pro žádosti 25.05.2015

Karolína Brabcová, zastupitelka a členka Komise kulturní

Další články z rubriky

Katastrální mapa
Dejvice

Zelení: Na Hradčanskou patří nová budova Národní knihovny

Zastupitelé Prahy 6 za Stranu zelených prosazují, aby byl pozemek v blízkosti dejvického nádraží a stanice metra Hradčanská rezervován pro novou budovu Národní knihovny. Prázdná parcela doslova na dohled od Pražského hradu je určena k zástavbě v návaznosti na budoucí zahloubení stávající železnice. Na hlavním městě se v současné době připravuje změna územního plánu, která má rozhodnout o budoucím využití této lokality.

Zajímá mě více »

Dvanáctipatrové věžáky na Hradčanskou nepatří, říkají Zelení. Pražský hrad jako dominanta stačí.

Vznik bloků husté zástavby včetně dvou dvanáctipatrových věžáků v oblasti Hradčanské navrhuje podkladová studie pro změnu územního plánu, kterou bude 12. května 2020 projednávat magistrátní Výbor pro územní rozvoj. Předpokládá se, že nová výstavba přivede do lokality mezi třídou Milady Horákové a stávajícím nádražím Praha-Dejvice na osm tisíc zaměstnanců v kancelářích.

Zajímá mě více »

Na podzim se Praha 6 zazelená

Již 12 let v Praze 6 hájíme v zastupitelstvu veřejný zájem. Zasazujeme se o to, abyste tu mohli spokojeně žít nejen vy, ale i vaše děti. Cílem Zelených je udržitelná Praha 6, otevřená občanům a příjemná k bydlení.

Zajímá mě více »