Mgr. Zdeňka Bachtjanová

Mgr. Zdeňka Bachtjanová

Kandidující za SZ do komunálních voleb 2018

(* 1983), dobrovolnice v břevnovském komunitním centru Nesedím, sousedím, speciální pedagožka, sociální pracovnice, trojnásobná matka, t. č. na rodičovské dovolené

Kontakt: zdenka.bachtjanova@zeleni.cz, 608 361 870

V Praze 6 žiji od roku 2012. Původně z malé vesnice Podolí v Pošumaví na Klatovsku, kde má rodina po generace žije a hospodaří.

Mezi Zelené jsem přišla po parlamentních volbách v listopadu 2017 věnovat svůj čas a energii straně, která prosazuje jasně své názory bez ohledu na to, zda ji konkrétní rozhodnutí přinese popularitu či nikoli. Tak pro mne vyznívala i komunální tvář Zelených na Praze 6. Ač jako nováček, chci se podílet na tom, aby tomu tak bylo i dále.

Nabízím úhel pohledu vychovatelky žáků s poruchami autistického spektra v ZŠ speciální a Praktická škola Rooseveltova, aktivizační pracovnice pro seniory, asistentky pro lidi se speciálními potřebami, dobrovolnice v komunitním centru Nesedím, sousedím, Češky studující a pracující necelé dva roky v Austrálii, členky rodiny bez auta, trojnásobné matky a ženy, která se chce stejně tak jako rodině věnovat i zkvalitňování svého okolí např. organizováním sousedských akcí, komunitním kompostováním apod.

Na Praze 6 je mnoho aktivních spolků a jednotlivců, kteří mají o své okolí zájem a je pro ně skutečným domovem, ne jen místem na přespání. Jakožto „náplava“ si tuto skutečnost uvědomuji o to více a ráda bych, aby MČ pokračovala v pobídkách k participaci a při snaze město budovat dala více prostoru pro vyjádření se místní komunitě.

Podpora komunitního způsobu života je zájmem Zelených a má být nedílnou součástí práce radnice a nejen jakousi alternativou na okraji, trávením času pro zasvěcené. Např. komunitní centra mají být co nejblíže hlavním třídám, dle mé zkušenosti z života v Austrálii jen tak mohou být využívána všemi členy napříč společností.

V zastupitelstvu chci přispět k další spolupráci s místními spolky, podporovat budování komunity – vytvářření sousedských vztahů, zapojení občanů do dění radnice. Být zastupitelkou je pro mne služba veřejnosti, závazek naslouchat jednotlivým názorům všech občanů a hledat uspokojivá řešení pro všechny, kteří tu žijí, a tím kultivovat politického prostor.

V současné době mimojiné zjišťuji možnosti carsharingu – sdílení aut, výměnného obchodu : LETSystému, permakulturního pěstování na prostorách předzahrádky činžovního domu a budování mezigeneračních domů.