Mgr. Pavla Ducháčková Chotková

Mgr. Pavla Ducháčková Chotková

Kandidující za SZ do komunálních voleb 2018

Pedagožka, opoziční zastupitelka Prahy 6, expertka na prorodinnou politiku.

Kontakt: pduchackovachotkova@seznam.cz, 608 260 230

„Příroda nás nepotřebuje, my ji ano.“

Věnuji se zejména školské problematice jak na lokální úrovni, tak jako členka příslušné odborné sekce Strany zelených. Od roku 2013 jsem aktivní členkou radniční komise pro výchovu a vzdělání. Podílela jsem se na kampani k Vítěznému náměstí, jsem spoluautorkou petice za půdní vestavbu na ZŠ Náměstí Svobody 2 a spoluzakladatelkou platformy Máme děti v Praze 6. V současné době učím na malostranské základní škole.

Demokracie není samozřejmost. Demokracie kvete tam, kde se o ní pečuje. Kde se politici snaží, aby ve společnosti nedocházelo na dělení „my a oni“. Zelení jsou pro mne stranou, která klade důraz na to nejdůležitější, co k přežití potřebujeme: přírodu. Zdravá příroda, čistá voda a vzduch jsou věci, bez kterých nelze být. A mnoho zelených politiků dennodenně dokazuje, že stejný respekt a pokoru jakou mají k přírodě, mají i při vykonávání svých politických mandátů.

Zelený tým na Praze 6 je pestrou rodinou lidí, kteří ač z různých profesí, mají Prahu 6 velmi rádi. Záleží jim na tom, aby byla místem k dobrému žití pro všechny a ne jen pro vyvolené. Zároveň občasné úspěchy dosažené i z opozičních řad jsou motorem, který nám dodává energii. Vždy zahřeje i pochvala a uznání od lidí, kteří šestkovou politiku dlouhodobě sledují a vědí, že Zelená parta, jejíž jsem součástí, nekandiduje kvůli moci, ale kvůli vizím, které chce prosazovat.

S manželem Milanem jsme rodiči Vojtíška, Aninky a Barborky.