Bc. Barbora Truksová

Bc. Barbora Truksová

Kandidující za SZ do komunálních voleb 2018

Taneční publicistka, zaměstnankyně Národního divadla, studentská radní Filozofické fakulty UK, členka předsednictva Mladých zelených, odbornice za Zelené ve Výboru pro komunikaci a média Prahy 6, jedna z iniciátorek vzniku Parku Jaroslava Meda.

Kontakt: barbora.truksova@zeleni.cz,  603 741 920

Vystudovala obor Kulturologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde pokračuje studiem magisterského oboru Etnologie, a kde podporuje mimostudijní život na fakultě v rámci Studentské rady FF UK. Svá studia v tuto chvíli zaměřuje na téma kulturní identity Lužických Srbů. V rámci své práce se zajímá o tanec, nový cirkus a pohybové divadlo.

Členkou Strany zelených je od roku 2016, od února 2018 členkou RZO a zároveň radničního Výboru pro komunikaci a média Prahy 6. V srpnu 2018 byla zvolena do předsednictva Mladých zelených. Od narození bydlí v Dejvicích.

 

“Mám totiž obrovské štěstí, že na rozdíl od velké části mých spolužáků i přátel z dětství  si díky své rodině mohu dovolit v Praze 6 stále bydlet. Pomineme – li studenty zde sídlících univerzit, může se zdát, že na Praze 6 mnoho mladých nebydlí. Důvodem není nezájem, ale vysoké ceny nájmů, které zejména v posledních letech vylétly k astronomickým výším. Znám situaci svých vrstevníků, kteří zde chtějí založit rodiny, ale finanční situace je nutí opustit „svou“ městskou část a rozhlížet se jinde. Právě hlasem mladých chci v zastupitelstvu být.


Vedle dostupného bydlení, které je jedním ze základních bodů programu Zelených, je však nutné lidem umožnit lákavé vyžití kulturní. Díky svým zkušenostem v kulturní oblasti jsem měla možnost nahlédnout například do systému grantů, dotací a dalších náležitostí spjatých s kulturní politikou. Chtěla bych prosadit, aby městská část v širší míře podporovala místa umožňující kulturní vyžití napříč generacemi.”